• Odbierz prezent
Cherrypick Games ma umowę z Huuuge Global na wydanie autorskiej wersji Solitaire

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, podpisał umowę z Huuuge Global Ltd na wydanie autorskiej wersji popularnego pasjansa Solitaire. Międzynarodowy twórca i publisher koncentruje się na działalności w segmencie szybko rozwijających się gier mobilnych. Gra Solitaire trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

- Przy tworzeniu własnej wersji pasjansa nie wykluczaliśmy współpracy z zewnętrznym, międzynarodowym partnerem. Cieszymy się, że taką współpracę udało się nawiązać właśnie z Huuuge Global. To spółka, która posiada bogate doświadczenie w tworzeniu i wydawaniu gier na urządzenia mobilne. Mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy z naszym tytułem do szerokiego grona społeczności na rynku globalnym. Huuuge wesprze nas także w zakresie promocji i marketingu gry, co jest szczególnie ważne jeśli chodzi o dotarcie do nowych graczy – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Poszerzenie grona odbiorców gier Cherrypick Games, to jedno z kluczowych założeń strategii spółki, dlatego nowe gry są dedykowane zarówno graczom płci żeńskiej jak i męskiej. Studio stawia na projekty o globalnym potencjale. – Solitaire idealnie wpisuje się w ten model. Pasjans w różnych odsłonach to jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie. Potwierdzają to pierwsze wyniki z soft-launch-u, które uzyskaliśmy w lutym br. - mówi Marcin Kwaśnica. - Jednym z kluczowych wskaźników do oceny potencjału produkcji jest liczba organicznych instalacji, która w przypadku projektu wykazuje tendencję wzrostową. Obecnie pracujemy nad wzbogaceniem kontentu i dodatkowych funkcji – dodaje.

Założony w 2014 roku, Huuuge Games, który wyda Solitaire, jest międzynarodowym deweloperem i wydawcą gier skoncentrowanym na dynamicznie rozwijającym się wielomiliardowym rynku gier mobilnych. Zmierzając do pozycji globalnego lidera w kategorii rozgrywanych w czasie rzeczywistym darmowych (free-to-play) gier typu casual (dla graczy okazjonalnych), Huuuge redefiniuje tę kategorię gier poprzez dostarczenie graczom ciekawych i integrujących doświadczeń dających maksymalną radość i rozrywkę miliardom graczy na cały świecie..

Cherrypick Games przygotowuje jednocześnie specjalną wersję e-sportową Solitaire: Wildlife Adventures. Projekt jest realizowany we współpracy z jedną z wiodących platform e-sportu mobilnego na świecie Skillz. Spółki opracują wspólnie także e-sportową wersję gry Touchdown Hero. Skillz zajmie się także kampanią marketingową obu projektów, głównie poprzez user acquisition (pozyskiwanie graczy), ale także za pomocą tradycyjnych kanałów. Umowa ma charakter revenue share. Efekty współpracy zostaną zaprezentowane niebawem.

O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk