• Odbierz prezent
Chcesz kupić taniej euro (EUR) i dolara (USD)? Musisz poczekać

Polski złoty (PLN) dziś okazał słabość na całej linii. Wszystkie główne waluty z PLN jako walutą kwotowaną umocniły się od 0.70% do 1.50%. Popatrzmy na wykresy, aby znaleźć miejsca, gdzie warto kupić EURPLN i USDPLN taniej.

Czytaj także:

EURPLN wypełnia zasięg wzrostów

Na parze EURPLN kurs dochodzi do wyznaczonych we wcześniejszych analizach poziomów oporu przy 4.50 PLN. Opór wynika z obecności wcześniejszych szczytów oraz linii trendu wzrostowego, która w dniu dzisiejszym została przetestowana od dołu. W związku z tym oczekiwane jest przynajmniej chwilowe umocnienie polskiego złotego. Ciekawym miejscem do zajęcia pozycji długich na parze jest poziom 4.4650, stanowiący ostatnie szczyty przed wybiciem z formacji trójkąta. Kluczowe jest wyczekanie aż dojdzie do narysowania formacji lub świecy prowzrostowej w tym obszarze, co sugerowałoby reakcję na poziom. Wybicie „z marszu” obecnych poziomów oporu byłoby nie lada pokazem siły EURPLN i otworzyłoby drogę do 4.57.

 Wykres 1. Kurs euro do złotego (EURPLN), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs euro do złotego (EURPLN), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

USDPLN i 3.90 na celowniku?

Dzisiejsza sesja to pokaz siły dolara (USD) w odniesieniu do wszystkich walut, również PLN. Gładko pokonany opór na 3.78 sugeruje, że para USDPLN ma apetyt na wyższe poziomy cenowe. Okrągły poziom 3.90 to naturalny target dla dalszych wzrostów. Kupujący oczywiście chcą zająć pozycje długie na jak najniższych poziomach cenowych. Z technicznego punktu widzenia wybite dziś poziomy na 3.78 stanowią teraz wsparcie dla ceny. Także zejście i reakcja ceny w tym obszarze byłaby okazją kupna USDPLN.

 Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk