• Odbierz prezent
Charles Hoskinson: Cardano traktuje prawa człowieka priorytetowo
fot. freepik.com

Założyciel Cardano i dyrektor generalny IOHK Charles Hoskinson mówił niedawno o trudnościach z wykorzystaniem technologii blockchain w krajach rozwijających się.

W niedawnym wywiadzie z Bloombergiem podkreślającym pracę Cardano w Etiopii, Hoskinson podkreślił zaangażowanie swojej firmy w prawa człowieka. Powiedział:

Jesteśmy wielkimi zwolennikami przestrzegania wysokiej jakości praw człowieka.

Z tego powodu, jego zdaniem, nie miałoby sensu budowanie rozwiązań tożsamościowych w krajach, które “mają poważny rejestr bardzo znaczących naruszeń instytucjonalnych”. W takich przypadkach, jego zdaniem, rozwiązania te mogłyby być nadużywane przez państwo przeciwko ludności.

Hoskinson przyznał jednak, że aby funkcjonować, firma musi być pragmatyczna w swoim podejściu. Stwierdził:

Trzeba wyważyć każdą transakcję. Najpierw patrzy się na poziom kraju, a potem na fakty i okoliczności.

Następnie dodał: “Sytuacja może się szybko zmienić – w niektórych przypadkach trzeba wyjechać, nawet po latach pracy w danym kraju.”

Hoskinson opowiedział, że musiał odrzucić umowę z krajem w Ameryce Środkowej, którą bardzo chciał zawrzeć. Zauważywszy, że pogarsza się tam stan praworządności, stwierdził, że nie jest to zgodne z jego wartościami. Jednak pomimo tych trudności, Hoskinson podkreślił, że to właśnie tego typu miejsca w ostatecznym rozrachunku odniosą większe korzyści z technologii blockchain.

Charles Hoskinson and Cardano in Africa

IOHK w Etiopii

Kwestia ta pojawiła się w świetle prac rozwojowych IOHK w Etiopii. Tam Cardano współpracuje z Ministerstwem Edukacji tego kraju, aby zapewnić uniwersalny system kwalifikacji dla studentów. Identyfikatory studentów zostaną sparowane z danymi z systemów zarządzania nauczaniem ministerstwa.

Po połączeniu, te identyfikatory uczniów będą napędzać spersonalizowane nauczanie i, w dłuższej perspektywie, politykę edukacyjną opartą na danych. Mogłoby to również umożliwić obywatelom dostarczanie kopii zapasowych ważnych dokumentów, takich jak dokumenty potwierdzające kwalifikacje lub własność nieruchomości.

Dla uczniów w wieku od przedszkola do dwunastej klasy, system zostanie uruchomiony jesienią, powiedział Hoskinson. Na tę chwilę programem zostanie objętych około miliona osób, a docelowo aż pięciu milionów studentów. Długoterminową ambicją Hoskinsona jest ubieganie się o cały krajowy system identyfikacyjny, który obejmowałby 110 milionów osób.

BeInCrypto Polska - Charles Hoskinson: Cardano traktuje prawa człowieka priorytetowo


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk