• Odbierz prezent
Certyfikaty strukturyzowane ING Turbo na akcje CD Projekt debiutują na GPW!
  • 26 lipca tego roku do obrotu na warszawskiej giełdzie zostały wprowadzone certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o akcje spółki CD Projekt
  • Po raz pierwszy w historii w systemie UTP-W na GPW notowanych jest łącznie ponad 1000 certyfikatów i obligacji strukturyzowanych

 

Debiutujące dziś w obrocie giełdowym certyfikaty ING Turbo, oparte o akcje spółki CD Projekt, pozwolą inwestorom wykorzystać zalety certyfikatów Turbo wynikające ze zmiany cen firmy specjalizującej się w branży gier wideo (wyprodukowała ona m.in. popularną na świecie trylogię gier o Wiedźminie). CD Projekt wchodzi w skład indeksu WIG20, a jego kapitalizacja sięga 20,2 mld PLN[1].

 

Czytaj także: Bananowa giełda – Czym GPW zasłużyła sobie na takie miano?

Od kilku lat na GPW można zauważyć, że zmniejszyła się liczba inwestorów indywidualnych. Młodzi ludzie nie są zainteresowani giełdą i szukają bardziej atrakcyjnych alternatyw. Pozostali inwestorzy czują się natomiast coraz bardziej rozczarowani i tracą zaufanie do tego rynku. GPW często jest nazywan.. Czytaj
Bananowa giełda – Czym GPW zasłużyła sobie na takie miano?

 

Na początku, do obrotu trafią dwa certyfikaty ING Turbo na akcje CD Projekt. Emitentem jest ING N.V., a cena jednego certyfikatu wyniesie między 5 a 6 PLN i będzie się kształtować w zależności od zmiany cen akcji CD Projektu. Tak niska cena wynika z konstrukcji certyfikatu - jeden certyfikat odpowiada inwestycji w 1/10 akcji CD Projekt. Certyfikaty będą notowane w systemie UTP-W.

 

Inwestujący w certyfikaty ING Turbo będą mieli dostęp do akcji już 14 polskich i zagranicznych spółek (w tym największych, światowych spółek technologicznych), zaś łącznie uzyskają dostęp do 34 instrumentów bazowych.

 

ING Turbo to produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty ING Turbo umożliwiają wykorzystanie dźwigni finansowej, dzięki której zmiana cen produktów strukturyzowanych może być dużo większa niż zmiana ceny instrumentu bazowego. Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

 

Oprócz certyfikatów na CD Projekt, dziś na GPW zadebiutowały także dwa certyfikaty Turbo na WIG20 oraz po jednym na Orange Polska i indeks DAX.

 

W ostatnich dniach, po raz pierwszy w historii, w obrocie na GPW liczba instrumentów notowanych w UTP-W przekroczyła 1000. Wskazuje to na rosnące zainteresowanie inwestorów i emitentów tym segmentem rynku.

 

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronach  https://www.gpw.pl/produkty-strukturyzowane oraz www.ingturbo.pl/akademia.

 

Czytaj także: Dałeś się naciągnąć na debiut Ferrari?

21 października 2015 producent luksusowych samochodów marki Ferrari zadebiutował na nowojorskim parkiecie. Zainteresowanie akcjami Ferrari było tak duże, że niektóre stacje telewizyjne w przeddzień IPO spekulowały na temat podniesienia ceny w ofercie publicznej w ostatnim momencie z ustalonych 52 do.. Czytaj
Dałeś się naciągnąć na debiut Ferrari?
 

 

 

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk