• Sklep
  • Odbierz prezent
CEO Facebooka szykuje coś nowego
Z artykułu dowiesz się:

- Co nowego planuje opracować CEO Facebooka - Mark Zuckerberg?

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka,  jest znany na świecie ze swoich bardzo ambitnych postanowień noworocznych. Jego tegoroczny cel jest jeszcze bardziej wymagający, niż ostatni, którym było uruchomienie cyfrowego asystenta współpracującego z aplikacją Messenger w smartfonach. W tym roku planuje on bowiem stworzyć system sztucznej inteligencji, który ma pomóc ludziom usprawnić i ułatwić własne życie.

Programista planuje wykorzystać istniejące już technologie do tego, aby zbudować robota, który mógłby kontrolować różne parametry we własnym mieszkaniu począwszy od głośności muzyki po wysokość temperatury.

Postanowieniem noworocznym Zuckerberg chce ułatwić swoje życie i pomóc żonie, która obecnie zajmuje się wychowaniem ich pierwszego dziecka. Robot ma bowiem opiekować się pociechami i informować, gdy mogłoby dojść do jakiegoś groźnego wypadku.

Na razie programista ma dużo czasu, ale jest go coraz mniej. Jeżeli jednak udałoby mu się stworzyć takie cudeńko na miarę obecnego Facebooka, dla portali społecznościowych, byłby to kolejny sukces przynoszący „złote jaja”.

 

Źródło informacji: CNN


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk