• Odbierz prezent
Ceny ropy wystrzeliła! Kurs oil BRENT już niedługo po 63,5 dolara (USD)?

Ropa Brent po dłuższym odpoczynku niż to zwykle miało miejsce wystrzeliła do góry. Kluczowym wsparciem okazała się cena 54.50$, która skutecznie była broniona przez popyt przed większą przeceną. Spadki mogły sięgnąć wsparcia 53$, ale ważniejsza okazała się zależność wynikająca z tworzenia fal spadkowych nie większych niż 3$. Schemat ten jest typowym trendowym zachowaniem danego instrumentu, co zresztą widać w tym przypadku, w postaci impulsu tworzącego nowy szczyt. Bardzo dobrym narzędziem okazuje się wskaźnik Bollingera.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jego środkowa linia wyznaczała koniec ostatnich korekt z precyzją godną podziwu

Ponieważ jest to trendowe narzędzie analizy technicznej, to warto zwrócić uwagę, że notowania ropy od dłuższego czasu przebywają w górnej połowie tego wskaźnika. Tak długo, jak ta sytuacja się utrzyma, to wzrok należy kierować na północ.

Aktualnie brak jest sygnałów świadczących o słabości popytu. Można powołać się na wskaźnik stochastyczny, który sygnalizuje wykupienie Brent. Jednak jest to szybki oscylator i w przypadku silnych trendów, potrafi przez dłuższy czas pozostawać powyżej wartości 80 punktów. Zjawisko takie zostało opisane przez Pana Bernsteina jako strzał stochastyczny.

Najbliższe możliwe przystanki w ramach trendu to 59$ lub 63.5$

W obu przypadkach pierwszoplanowy scenariusz powinien zakładać tylko pojawienie się korekty. Jej potencjalne długości powinny być wynikiem liczb umieszczonych na wykresie. Dopiero większa przecena Brent związana z przełamaniem najbliższego wsparcia, w tym przypadku 54.50$, może być podstawa do obaw o dalsze wzrosty.

Wzrosty na ropie Brent maja się dobrze - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk