• Odbierz prezent
Ceny ropy WTI: falstart w nowy tydzień. Ile dolarów zapłacisz za ten surowiec?

Krach na rynku ropy zaczyna przekładać się na tak potrzebne w zbilansowaniu rynku załamanie aktywności wydobywczej w USA. Tylko w ubiegłym tygodniu liczba aktywnych szybów wiertniczych obniżyła się zdaniem Baker Hughes o 60 sztuk. Sprawia to, że wydobycie jest prowadzone w niespełna 380 szybach. Dla porównania: w marcu liczba ta przekraczała 700.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dodatkowo Arabia Saudyjska, której wydobycie w połowie kwietnia przekraczało 12,0 mln b/d nie czeka do maja by ściąć produkcję zgodnie z założeniami porozumienia OPEC+, ale  już teraz ogranicza ją w kierunku celu ustalonego na 8,5 mln b/d. Oczywiście, to nie poczynania Arabii Saudyjskiej, ale Rosji, Iraku i szeregu innych państw, które miały problemy z dotrzymywaniem ustaleń w przeszłości będą bacznie monitorowane.

 

UCZ SIĘ INWESTOWAĆ W ROPĘ Z DOMU!

 

Pozytywne na papierze informacje to za mało by rozbudzić entuzjazm inwestorów w obliczu gigantycznej nadpodaży i obaw o wyczerpującą się przestrzeń do magazynowania surowca. Będą potrzebne do tego realne objawy zacieśniania się rynku surowca, których nie spodziewamy się w najbliższym czasie. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu rynek masowo uciekał z kontraktu czerwcowego na lipcowy by zabezpieczyć się przed podobnymi turbulencjami jak te, które dotknęły kontrakt majowy przed wygaśnięciem (ujemne ceny). Zjawisko to tworzyło w ostatnich dniach znaczny popyt, którego teraz zaczyna brakować. W poniedziałek kurs WTI spada niemal 10 proc. a ceny schodzą pod 20 USD za baryłkę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk