• Odbierz prezent
Cena złota zachowuje się bardzo mocno, ale...

Kto obserwuje rynek złota i srebra, ten wie, że były to doskonałe okazje inwestycyjne. Co więcej, metale szlachetne powinny jeszcze bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jednak zanim do tego dojdzie kurs złota może jeszcze cofnąć.

Cena złota- idealne miejsce na zakończenie korekty

Patrząc na wykres złota z szerokiej perspektywy, od razu rzuca się w oczy niezwykle istotna strefa, która doskonale nadawałaby się do zakończenia korekcyjnego cofnięcia. Poziom 1800 dolarów, bo o nim właśnie mowa, był w latach 2011-2012 nie do przejścia dla rynkowych byków. Aby zapiąć piękną klamrą całą historię, obecnie dobrze by było pozwolić, aby kurs srebra zszedł do tego rejonu, a następnie w mocnym stylu odbić od niego w górę. W ten sposób otrzymalibyśmy bardzo klarowny poziom wsparcia, który na długi czas powinien zostać nienaruszalny.

 Wykres 1: Kurs złota (10 lat)

Wykres 1: Kurs złota (10 lat)

Korekta prosta jako pretekst do testu wsparcia na złocie

Gdybyśmy chcieli dorobić scenariusz pod wymarzony poziom z punktu widzenie analizy technicznej, to spadek w rejon 1800 dolarów byłby klasyczną korektą prostą ABC. Równość fal spadkowych, wyraźna strefa popytowa oraz bardzo wysokie poziomy indeksów giełdowych w Stanach Zjednoczonych, czy Niemczech (ostrzegające o możliwej korekcie). Oby reżyser tego przedstawienia nie uznał, że taki schemat będzie aż przesadnie idealny.

 Wykres 2: Kurs złota (3 miesiące)

Wykres 2: Kurs złota (3 miesiące)

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk