• Odbierz prezent
Cena złota wraca do trendu! Czy kurs GOLD rozpocznie nowy rajd notowań?
fot. freepik.com

Niemal dwie dekady marca upłynęły na tworzeniu korekty na rynku GOLD. Okolice 1750$ za uncję idealnie nadają się do tego, aby być końcem fali wzrostowej. Aby uzasadnić to przy użyciu klasyczne podejścia bazującego na szczytach i dołkach, to należy wrócić do okresu kwiecie-maj 2020 roku. Wtedy popyt nie był w stanie przez dwa miesiące pokonać tego oporu. Teraz ww. cenie należy przypisać te same cechy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Posiadacze długich pozycji walczyli długo i dzielnie broniąc 1722$

To lokalne wsparcie mogło wzbudzić wątpliwość co do możliwości kontynuacji trendu spadkowego. Pomocą w określeniu potencjalnego kierunku ruchu ceny było mierzenie kierunkowe. Porównanie lutowej korekty do bieżących wzrostów jasno wskazywało, że 1746$ jest jednym z ostatnich bastionów podaży. Posiadacze krótkich pozycji wykorzystali okazje i przełamując żółte wsparcie, otworzyli sobie drogę do utworzenia nowego niższego dołka.

Oznacza to, że wzrok należy teraz kierować w stronę 1680$. Ponieważ impuls musi być dłuższy niż korekta, to teoretycznie czarne świece mogę sięgnąć niższych wartości jak: 1635& lub 1550$.

Ta druga cena to tygodniowe wsparcie, co może mieć znaczenie dla wszystkich grup inwestorów

Małą przeszkodą w dalszej wyprzedaży Złota może być wyprzedany RSI. Nie wyklucza to realizacji powyższego scenariusza, ale oddala go w czasie. Zwykle dotkniecie linii 30 punktów przez ten oscylator to zaproszenie to utworzenia fali wzrostowej. Czyżby przełamane wsparcie 1722$ miało być testowane od dołu i zamienione ma lokalny szczyt?

Złoto wraca do trendu.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk