• Odbierz prezent
Cena złota w trendzie wzrostowym. Spadki to tylko korekta? Ile dolarów kosztuje dziś jedna uncja złota?

Złoto pozostaje w trendzie wzrostowym na wyższych interwałach. Tym samym każde spadki to potencjalna korekta.

Od 18 maja cena złota obsunęła się o blisko 50 dolarów. Jest to jedna z krótszych faz spadkowych w ostatnich tygodniach. Można ją analizować, korzystając z interwału H1. Minima znajdują się w zielonej strefie 1716 dolarów. Tę wartość można uzyskać, korzystając z szerokiej palety formacji harmonicznych.

Dzieląc wykres na swingi, gdzie ich początki oznaczone są literami XABCD, otrzymujemy ciekawe zależności. Pierwsza z nich jest niemal równość odcinaków spadkowych AB i CD, korzystając z pionowej osi wykresu. Ideałem by było, gdyby kurs Złota zatrzymał się na zielonej linii FE100, która znajduje się na cenie 1714 dolarów.

Druga zależność wynika z porównania całych spadków (AD) do ostatniego impulsu (XA). Siatka Fibonacciego wskazuje, że dołek wypadł na wartości 61.8%. Jest to główny współczynnik z szerokiej listy zależności bazujących na ciągu Fibonacciego. Co ciekawe struktura wewnętrzna formacji Gartlej, bo taką nazwę nosi ten układ geometryczny, pasuje do opisu korekty prostej według Pana Elliotta.

Tym samym powstała strefa z ceną 1716$ pośrodku. Jest to potencjalne wsparcie, które może być początkiem kolejnego impulsu wzrostowego.

Jego przełamanie rozbuduje układ korekcyjny w cenie i czasie o kolejny rząd wielkości. Ważnym wsparciem pozostaje 1700 USD.

Gartley 222 - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk