• Odbierz prezent
Cena złota w konsolidacji. Ile dolarów zapłacisz teraz za ten kruszec?

Złoto ponownie wybroniło wsparcie wyższego rzędu, czyli 1915$. Wzmożona aktywność popytu w tym miejscu daje dobrą perspektywę na utworzenie impulsu wzrostowego wyższego rzędu. Oznacza to, że po pokonaniu poszczególnych oporów, notowania Gold mogą utworzyć nowy szczyt.

Ostatnie tygodnie zostawiły kilka szczytów, które mogą być punktem odniesienia dla tworzenia faz spadkowych.

Najdalej wysunięty na północ jest szczyt z 18 sierpnia z wartością 2015$. Na drodze to zielonej strefy stoi jeszcze opór 1980$. Podaż w tym miejscu pokazywała się bardzo często, sprowadzając wartość Złota ponownie do czerwonej poziomej linii.

Ponieważ wzrosty znacząco wyhamowały, toteż można pokusić się o analizę oscylatorów.

Wskaźnik Relatywnej siły pozostaje w środkowej strefie, co jest wynikiem braku dynamiki w ostatnich dniach.

Szybszy w ocenie sytuacji jest wskaźnik stochastyczny. Aktualnie wszedł on w strefę wykupienia. To w połączeniu z bliskością oporu 1980$ może być zapowiedzią skutecznej oporny tego miejsca.

Dopóki któraś ze stron nie przejmie inicjatywy, to trudno będzie wyrwać się z impasu.

Nie można jednak zapominać, że trend pozostaje wzrostowy na wykresie dziennym i tygodniowym, dlatego kluczową wartością pozostaje wsparcie 1915$.

Konsolidacji ciąg dalszy - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk