• Odbierz prezent
Cena złota w konsolidacji. Ile dolarów zapłacisz teraz za ten kruszec?

Złoto ponownie wybroniło wsparcie wyższego rzędu, czyli 1915$. Wzmożona aktywność popytu w tym miejscu daje dobrą perspektywę na utworzenie impulsu wzrostowego wyższego rzędu. Oznacza to, że po pokonaniu poszczególnych oporów, notowania Gold mogą utworzyć nowy szczyt.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ostatnie tygodnie zostawiły kilka szczytów, które mogą być punktem odniesienia dla tworzenia faz spadkowych.

Najdalej wysunięty na północ jest szczyt z 18 sierpnia z wartością 2015$. Na drodze to zielonej strefy stoi jeszcze opór 1980$. Podaż w tym miejscu pokazywała się bardzo często, sprowadzając wartość Złota ponownie do czerwonej poziomej linii.

Ponieważ wzrosty znacząco wyhamowały, toteż można pokusić się o analizę oscylatorów.

Wskaźnik Relatywnej siły pozostaje w środkowej strefie, co jest wynikiem braku dynamiki w ostatnich dniach.

Szybszy w ocenie sytuacji jest wskaźnik stochastyczny. Aktualnie wszedł on w strefę wykupienia. To w połączeniu z bliskością oporu 1980$ może być zapowiedzią skutecznej oporny tego miejsca.

Dopóki któraś ze stron nie przejmie inicjatywy, to trudno będzie wyrwać się z impasu.

Nie można jednak zapominać, że trend pozostaje wzrostowy na wykresie dziennym i tygodniowym, dlatego kluczową wartością pozostaje wsparcie 1915$.

Konsolidacji ciąg dalszy - 1

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk