• Odbierz prezent
Cena złota szokuje? Wszystko zgodnie z planem!

Po długim okresie konsolidacji, cena złota nareszcie wyłamuje w górę. O ile wielu obserwatorów rynku, jest zaskoczonych, tak dla nas jest to jedynie realizacja wcześniej zakładanego scenariusza.

Cena złota – sytuacja ogólna

Cena złota od drugiej połowy 2018 roku znajduje się w impulsie wzrostowym, którego zatrzymanie obserwowaliśmy od ponad dwóch miesięcy. Ta męcząca konsolidacja, ma szansę wreszcie się zakończyć, ponieważ mamy obecnie do czynienia z wyłamaniem w górę. Dochodzi do tego zarówno na krótkich interwałach, jak i średnich.

złoto 1 

Wykres: Cena złota (10 dni)

złoto 2 

Wykres: Cena złota (3 miesiące)

Bardzo ważnym poziomem jest 1740 dolarów. Głównym zadaniem dla rynkowych byków będzie doprowadzenie do sytuacji, której cena złota utrzyma się trwale powyżej tej wartości.

Sprzedający złapani w pułapkę

Przeglądając fora internetowe, można wyciągnąć wniosek, iż wielu inwestorów zagrało na potencjalną formację głowy z ramionami, dlatego z punktu widzenia kupujących, dobrze byłoby wynieść notowania na kolejny, wyższy poziom, ale zmusić ich do reakcji obronnej w postaci zleceń zabezpieczających typu STOP LOSS.

złoto 3 

Wykres: Złoto z potencjalną formacją RGR (3 miesiące)

Cena złota - co się może wydarzyć dalej?

Już 2 tygodnie temu, podczas wtorkowego webinaru, który tworzymy we współpracy z brokerem TICKMILL, wyznaczyliśmy sobie kanał wzrostowy, oczekując wzrostu do jego górnego ograniczenia. Z kolei bardzo złym sygnałem byłoby, gdyby cena złota przełamała strefę 1675-1650 dolarów w dół. Wtedy należałoby zweryfikować spojrzenie i projekcje średnioterminowe.

złoto 4 

Wykres: Kanał wzrostowy na złocie (platforma brokera TICKMILL)

Na kolejny webinar zapraszamy już jutro, we wotrek, 23 czerwca o godzinie 20:00. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, a zapisac można się tutaj.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk