• Sklep
  • Odbierz prezent
Cena złota reaguje na kluczowy opór - czas na spadki?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

Cena Złota dotarła do ważnego oporu - połowy całego swingu spadkowego z przełomu kwietnia - sierpnia 2018 roku. Czwartkowe posiedzenie FOMC nie miało na początku zbyt dużego wpływu na notowania złota. Dzięki początkowej słabości doalra, cena złota miała szansę na osiągniecie najwyższych od ponad 5 miesięcy poziomów. Jaki jest dalszy kierunek dla notowań tego surowca ?


Spoglądając na interwał czasowy - D1, oprócz zniesienia 50% należy wziąć pod uwagę wcześniejsze relacje ceny, które potwierdzają istotność oporu. Dodatkowo grupuje się tutaj linia kanału wzrostowego, w którym obecnie porusza się cena. Te kilka czynników i wczorajsza reakcja podażowa może wskazywać na chęć wykonania korekty spadkowej na tym surowcu. Gdyby jestem rynek zdołał pokonać opór przy współczynniku 50%, kolejnym oporem jest następne zniesienie Fibonacciego - 61,8%.

Wykres 1. Złoto - GOLD interwał D1

FXMAG surowce cena złota reaguje na kluczowy opór - czas na spadki? złoto gold gold złoto cena złota xau/usd 1

 

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy - H4, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wsparcie wynikające z lokalnego układu Overbalance. Dolne ograniczenie niebieskiego prostokąta wypada przy poziomie 1248$, gdyby doszło do jego wybicia to kolejnym istotnym miejscem jest strefa wsparcia z interwału D1 - okolice 1237$.

Wykres 2. Złoto - GOLD interwał H4

FXMAG surowce cena złota reaguje na kluczowy opór - czas na spadki? złoto gold gold złoto cena złota xau/usd 2

Nie wiesz dlaczegowyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Zamknij

Koszyk