• Odbierz prezent
Cena złota przebiła poziom 2 tysięcy dolarów USD! Optymizm w Europie. Dzień na rynkach finansowych
Z artykułu dowiesz się:

Co wydarzy się dziś na rynkach finansowych. Jak kształtują się obecne notowania złota

Środa upłynie pod znakiem odczytów PMI dla sektora usług w wielu ważnych, światowych gospodarkach. Za nami odczyt z Chin, który lekko rozczarował rynek, choć wciąż z poziomem 54,30 pkt. utrzymał się powyżej neutralnego poziomu. Przed południem odczyty dla gospodarek europejskich. Przed południem także dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro. Za oceanem oprócz odczytów PMI oraz cotygodniowego raportu DoE o wielkości zapasów ropy naftowej, poznamy także raport ADP o stanie amerykańskiego rynku pracy w lipcu.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 5 VIII - 1

  • Handel w Europie rozpoczyna się w umiarkowanie optymistycznych nastrojach. Mieszana sesja azjatycka nie popsuła nastrojów europejskim inwestorom i rynek kontynuuje subtelne wzrosty.
  • Cena spot złota pierwszy raz w historii osiągnęła poziom 2031 USD za uncję, przekraczając tym samym psychologiczną barierę 2000 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk