• Odbierz prezent
Cena złota osiągnęła rekord wszech czasów. Co dalej z kursem złota?

Pierwsze sesja nowego tygodnia przynosi kontynuację tendencji umacniana złota. W efekcie kupujący dotarli do poziomów, które nigdy wcześniej nie były widziane na tym surowcu. Oczywiście taka sytuacja jest bardzo przyjemna dla inwestorów, którzy zdecydowali się na ulokowanie środków w tej bezpiecznej przystani, natomiast dla wyznawców hossy akcyjnej rosnąca cena złota może być pewnego rodzaju ostrzeżeniem.

Zaskakujące wzrosty?

Dynamiczna fala wzrostowa, której jesteśmy świadkami sprawiła, iż cena złota ustanowiła dzisiaj historyczny rekord. Najwyższa zaobserwowane wartość wyniosła dotychczas na poniedziałkowej sesji 1944,30 dolarów. Łatwość i szybkość z jaką cena złota pnie się do góry może zaskakiwać, jednak sam kierunek systematycznie był przez nas zapowiadany w kolejnych wpisach oraz na Webinarach Forex już od kilku miesiący.

złoto 1 

Wykres 1: Cena złota (20 lat)

Cena złota- co dalej może się wydarzyć?

Nowe szczyty to zawsze dobry moment, by zastanowić co może się wydarzyć na danym instrumencie w przyszłości. Bez wątpienia cena złota znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym, dlatego nie ma żadnych odstaw by zakładać załamanie tej tendencji. W takich okolicznościach najbardziej prawdopodobne wydają się dwa scenariusze.

Pierwszy z nich zakłada korektę dotychczasowych wzrostów, po której nastąpi kontynuacja ruchu w górę. Skala zniżki nie byłaby jednak zbyt mocna, ponieważ w takiej koncepcji powinny zostać jedynie przetestowane szczyty z końca 2011 i dwukrotne z 2012 roku.

złoto 2 

Wykres 2: Cena złota wariant 1 (10 lat)

Natomiast druga ewentualność jest jeszcze bardzie optymistyczna. W takim wariancie cena złota powinna zostać wypchnięta przez rynkowe byki jeszcze wyżej, a przyszła korekta, sprowadziłaby notowania wyłącznie do aktualnych poziomów.

złoto 3 

Wykres 3: Cena złota – wariant 2 (10 lat)

Oczywiście przy tak pozytywnych nastrojach, warto również zachować czujność, ale bez korekcyjnego ząbka na wykresie, trudno jest obecnie wymyślić jakiś sensowny poziom stop loss, prócz poziomu wsparcia przedstawionego w pierwszej propozycji, czyli okolic 1800 dolarów.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk