• Odbierz prezent
Cena złota niebawem powinna wystrzelić. Ale w którą stronę?

Cena złota już od miesiąca znajduje się na bardzo podobnych poziomach cenowych. Rynek nie lubi stagnacji, dlatego w niedalekiej przyszłości powinniśmy się spodziewać atrakcji na tym surowcu.

Złoto jako bezpieczna przystań

Jak wiadomo, złoto jest kruszcem uważanym za jedną z najstabilniejszych bezpiecznych przystani na rynku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ złoto jeszcze nigdy nie zawiodło. Sięgając w przeszłość, podczas wszystkich dotychczasowych kryzysów na rynkach finansowych, to właśnie złoto było doskonałym zabezpieczeniem wartości naszego kapitału.

Jak wygląda cena złota oraz co się może wydarzyć?

Cena złota zlokalizowana jest obecnie na poziomie 1700 dolarów za uncję. Co ciekawe, cena złota porusza się już od miesiąca w dość wąskim zakresie. Dodatkowo mamy do czynienia z systematycznym obniżaniem się zmienności, co może świadczyć o nadchodzącym wybiciu. Jest to bowiem bardzo charakterystyczne zjawisko, gdy przed większym ruchem, najpierw cena złota „zamiera”.

Z punktu widzenia analizy technicznej na złocie mamy do czynienia z formacją przypominającą trójkąt lub jak ktoś woli chorągiewkę.

 złoto

Wykres 1: cena złota (3 miesiące)

złoto 2 

Wykres 2: cena złota (5 miesięcy)

W takich formacjach prawdopodobieństwo stoi po stronie kontynuacji trendu. Świadczyło by to o tym, że cena złota ma dużą szansę by dalej rosnąć. Na pewno impulsem do takiego ruchy byłby powrót risk off na światowych giełdach, czyli ucieczka kapitału spekulacyjnego do bezpiecznych inwestycji.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk