• Odbierz prezent
Cena złota najwyżej od dwóch tygodni!
Z artykułu dowiesz się:

- ile kosztuje uncja złotego kruszczu

- jak formuje sie wykres cen zlota 

Wczoraj na wykresie cen złota widoczna była podwyższona zmienność, związana z wyczekiwaniem na wyniki wyborów prezydenckich. Nieustanne przechylanie się szali zwycięstwa z jednego na drugiego kandydata prowadziło do dużych wahań nastrojów wśród inwestorów na rynku tego kruszcu.

Obecnie wiele wskazuje na to, że wygrana w wyborach będzie należeć do demokraty Joe Bidena, co w teorii oznaczałoby większe szanse na szybkie wprowadzenie pakietu stymulacyjnego w USA, a tym samym, presję na spadek wartości amerykańskiego dolara. To naturalnie sprzyjałoby wzrostom notowań złota – i te spekulacje ewidentnie są już brane pod uwagę przez inwestorów, patrząc na dzisiejszy poranny wzrost cen żółtego kruszcu. Cena złota dziś zbliżyła się do 1920 USD za uncję, czyli dotarła do najwyższego poziomu od dwóch tygodni.

Warto jednak pamiętać, że szybkie rozstrzygnięcie amerykańskich wyborów prezydenckich nie jest wcale pewne. Po pierwsze, w niektórych stanach liczenie głosów jeszcze potrwa parę dni, a po drugie Donald Trump już zapowiedział zaskarżenie wyniku wyborów, więc sprawa może trafić do Sądu Najwyższego, co opóźni proces ogłoszenia zwycięzcy nawet o kilka tygodni. W tym czasie ceny złota mogą pozostać rozchwiane.

Ropa naftowa na drodze do wzrostowego tygodnia - 3

Notowania złota – dane dzienne

Nota prawna


Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk