• Odbierz prezent
Cena złota: nadchodzi zmiana trendu?

Dużo mówiliśmy o długoterminowym trendzie spadkowym na rynku złota, który trwa od lipca 2020 roku. Często cena wychodzi powyżej i poniżej tego kanału, ale potem nieuchronnie wraca do niego. Od końca 2020 roku zwyżka tego kanału w większości pokrywa się ze 100-MA. Obecnie złoto znajduje się powyżej, testując 100-MA poniżej $1,800. Czy wtedy nastąpi przełamanie trendu?

Po pierwsze,

nawet jeśli tak się stanie, trend może nadal obowiązywać, tak jak to było wcześniej: w 80% przypadków cena znajdowała się w kanale, ale w 20% nadal odbiegała od trendu. Dlatego to, co widzimy teraz, jest tylko możliwym przełamaniem - czy będzie to prawdziwa zmiana trendu, pokaże tylko czas: dla tego wskaźnikiem będzie zmieniająca się konfiguracja średnich kroczących; jak na razie wszystkie są ustawione w formacji spadkowej.

Po drugie,

złoto może dotrzeć aż do 200-MA na poziomie $1,850, tak jak miało to miejsce dwa razy wcześniej. To wszystko nie będzie przeszkodą w powrocie do kanału: jakikolwiek przełamanie ze strony rynku byków nie zmieni trendu, chyba że wyjdzie poza opór 200-MA na poziomie $1,850.

Na koniec warto zwrócić uwagę na ciekawą rzecz: na poziomie 1.955 $ znajduje się podwójny szczyt, a na poziomie 1.680 $ podwójne dno. Cena złota nie zdołała przekroczyć żadnego z tych poziomów. Sugeruje to możliwość, że w nadchodzących miesiącach będzie on w obrocie pomiędzy tymi dwoma obszarami, które oscylują wokół głównego kanału 1.800-1.850 $. Obserwujmy więc!

Złoto: nadchodzi zmiana trendu? - 1

Pobierz Aplikację Tradera FBS, aby handlować w dowolnym miejscu i czasie! Dla komputera osobistego lub laptopa, użyj MetaTrader 5!


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk