• Odbierz prezent
Cena złota na najlepszej drodze do 2075 dolarów za uncję! Analiza GOLD

Po utworzeniu dołka 1764$ Gold rozpoczęło wspinaczkę do góry. Jeżeli trend wzrostowy z ostatnich lata nadal ma tutaj zastosowanie, to przecena z drugiego półrocza powinna być traktowana jako korekta. W takim przypadku białe świece powinny utworzyć nowy szczyt, aby impuls był dłuższy niż korekta. Cena 2075$ jest jeszcze daleko, ale pozostał tylko jeden opór, który stoi na przeszkodzie posiadaczom długich pozycji. Mowa o szczytach skupionych na poziomie 1965$.

Wiadomości rynkowe z mBank

Nowy rok przyniósł ważną informację dla inwestorów. Chodzi o spadkową linię trendu opisującą korektę. Wczoraj została pokonana z impetem właściwym dla tego zjawiska. Duża biała świeca zdaje się nie zostawiać wątpliwości, kto aktualnie tworzy struktury wykresu. Warto spojrzeć na żółtą strefę 1920$, która miała szanse zatrzymać wzrosty. Teraz korzystając z zasady zmiany ról, wspiera ona dalsze wzrosty GOLD.

Wskaźnik RSI dotyka linii 70 punktów, sugerując, że powoli rynek Złota staje się wykupiony. Nie wyklucza to kontynuacji aktualnego sentymentu, ale sugeruje, że mały odpoczynek w postaci lokalnej korekty może się zdarzyć. W takim przypadku wspomniałem już o wsparciu 1920$. Większa przecena mogłaby zostać odebrana jako słabość popytu, choć wsparcie 1860$ także należy brać pod uwagę jako miejsce na kolejny dołek.

Złoto wraca do trendu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk