• Odbierz prezent
Cena złota i srebra kończy tydzień na plusie pierwszy raz od miesiąca. Notowania gazu ziemnego dynamicznie w górę!

Ropa naftowa: Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na plusie, czemu sprzyjała słabość amerykańskiego dolara, a także obawy o podaż ropy naftowej na globalnym rynku – głównie za sprawą sankcji narzuconych na Iran, które wchodzą w życie wraz z początkiem listopada. Wsparciem dla cen ropy okazały się też informacje o spadku zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych.


Gaz ziemny

Notowania gazu ziemnego w USA w minionym tygodniu dynamicznie wzrosły, co wynikało przede wszystkim z planów wprowadzenia ceł na import gazu ziemnego z USA do Chin, które mogą negatywnie wpłynąć na plany budowy nowych terminali eksportowych gazu z USA. Departament Energii poinformował o wzroście zapasów gazu ziemnego w USA, jednak nie odbiegał on znacząco od oczekiwań.


Miedź

Na początku tygodnia notowania miedzi znajdowały się pod pewną presją zaostrzenia relacji handlowych USA i Chin, jednak w późniejszych dniach pozytywnie na ceny wpływała słabość amerykańskiego dolara oraz kwestia technicznego odbicia od tegorocznych minimów.


Złoto i srebro

Notowania złota i srebra zakończyły tydzień na plusie po raz pierwszy od miesiąca. Ceny obu tych kruszców zyskiwały na skutek słabości amerykańskiego dolara. Niemniej, notowania złota i srebra utrzymały się w kilkutygodniowej cenowej konsolidacji.


Platyna i pallad

Cena platyny w minionym tygodniu wzrosła, przekraczając poziom 800 USD za uncję. Z kolei notowania palladu dynamicznie zwyżkowały, wybijając się do okolic 1050 USD za uncję.


Kukurydza i soja

Notowania kukurydzy i soi rozpoczęły miniony tydzień słabo ze względu na presję narastających napięć handlowych między USA a Chinami, a także ze względu na obfitą produkcję w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie tygodnia ceny kukurydzy i soi rosły, odbijając się w górę z okolic tegorocznych minimów.


Pszenica

W minionym tygodniu notowania pszenicy odbiły się w górę po wcześniejszych dynamicznych zniżkach. W rezultacie, notowania pszenicy w USA powróciły ponad poziom 5 USD za buszel.


Cukier

Miniony tydzień niewiele zmienił na rynku cukru. Notowania tego surowca poruszały się w konsolidacji w okolicach 11,40-11,80 centów za funt. Zwyżkę wywołaną działaniami spekulantów zatrzymały wciąż słabe fundamenty tego rynku.


Bawełna

Cena bawełny zniżkowała na początku tygodnia za sprawą narastającego konfliktu handlowego USA i Chin. W rezultacie, cena tego surowca w USA zeszła poniżej poziomu 80 centów za funt.


Kawa

Notowania kawy arabica w USA rozpoczęły miniony tydzień od dynamicznej zniżki, która sprowadziła ceny z powrotem poniżej poziomu 100 centów za funt. W drugiej połowie tygodnia notowania odrobiły te straty, jednak nie zdołały istotnie wybić się ponad wspomnianą barierę.


Kakao

W minionym tygodniu notowania kakao w Stanach Zjednoczonych delikatnie osunęły się w dół, schodząc do okolic 2200 USD za tonę.

Nota prawna

 

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk