• Odbierz prezent
Cena złota (GOLD) rozbudowuje korektę. Wykres i notowania złotego kruszcu
Z artykułu dowiesz się:

- ile kosztuje GOLD

- jak kształtuje sie wykres złota

Skuteczna obrona kluczowego oporu 1915$ przyniosła określone konsekwencje dla posiadaczy krótkich pozycji. Po kilku próbach przełamania tej ceny w tym miesiącu w końcu notowania GOLD załamały się.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dwie czarne świece utworzyły impuls, który wyhamował na wsparciu 1880$. W tym miejscu pojawiały się już lokalne dołki, wiec i tym razem historia może się powtórzyć.

Nie można jednak wykluczyć kolejnego impulsu spadkowego w kolejnych dniach. W analizie z 14 października wskazuje, na geometryczne zależności wypadające w przedziale 1800-1820$.

Jeżeli wzrosty mające swój początek 24 września są korektą, to wkrótce scenariusz spadkowy może sięgnąć ww. wsparcia.

Wskaźnik RSI wskazuje na wyprzedanie rynku Złota, ale nie pojawił się jeszcze wystarczający wzrost, aby uwiarygodnić zmianę sentymentu na tym metalu.

Jeżeli cena 1880$ nie utrzyma się w najbliższych dniach, to warto przywołać dołek 1850$. W przypadku trendu spadkowego, czy też korekty wyższego rzędu, a z taką prawdopodobnie mamy do czynienia na GOLD, każde wzrosty są korektą. Dlatego po obu powyższych wartościach nie należy się dużo spodziewać.

GOLD rozbudowuje korektę - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk