• Odbierz prezent
Cena złota - 1200 dolarów za uncję, skuteczny poziom wsparcia. Wykres tygodnia

Miesięczny wykres notowań złota pokazuje, że notowania tego surowca już od dłuższego czasu utrzymują się w ruchu bocznym. W ostatnim czasie skutecznym poziomem wsparcia okazał się rejon 1200 USD za uncję.

W długoterminowym ujęciu notowania złota poruszają się w trendzie wzrostowym, aczkolwiek ostatnie kilka lat było okresem zniżek.

Wykres ceny złota na interwale miesięcznym
Wykres ceny złota na interwale miesięcznym

O ile więc kilkuletni horyzont czasowy pozwala oczekiwać na wyższe ceny złota, kruszec ten nie jest tani, gdy spojrzymy na ruchy cenowe w ostatnich kilku latach.

Nota prawna

Czytaj także: Jak spekulować w oparciu o cenę złota? Trzy główne sposoby do lokowania kapitału w złocie

Złoto to wyjątkowy metal, nie tylko ze względu na jego znaczenie w historii rynków finansowych. Kruszec ten jest także najbardziej płynnym metalem szlachetnym oraz surowcem najmocniej powiązanym z emocjami inwestorów. Popyt inwestycyjny (popyt na monety i sztabki, instrumenty finansowe powiązane z .. Czytaj
Jak spekulować w oparciu o cenę złota? Trzy główne sposoby do lokowania kapitału w złocie

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk