• Odbierz prezent
Cena srebra – zjawisko overbalance. 18,40 dolarów USD przełamane jak zapałka

Miesiąc wrzesień był niekorzystny dla posiadaczy długich pozycji na rynku srebra. Po osiągnięciu szczytu na poziomie 19,62 dolarów USD cena mocno zanurkowała, szukając wsparcia.

Pierwsze z nich 18,40 dolarów USD

zostało przełamane jak zapałka. Dopiero okolice 17.50 dolarów USD gdzie wypadło stuprocentowe zniesienie kierunkowe (FE100) pojawili się potencjalni kupcy, którzy przetestowali w/w wsparcia zostawiając tam górny cień na świecy tygodniowej. Tym samym 18.40$ jest teraz obozem dla zwolenników trendu spadkowego. A taki może się rozwijać w kolejnych tygodniach o czym świadczy wydłużenie fali spadkowej poniżej strefy równości korekt – zjawisko overbalance.

Silver – zjawisko overbalance.  - 1

Bieżące notowania srebra oscylują w żółtej strefie wokół poziomu 17,50 dolarów USD. Ponieważ ostatnia fala na interwale dziennym jest wzrostowa to tą przestrzeń należy traktować jako opór. Ostatnie świeca wskazują, że podaż broni tej wartości sugerując tworzenie się kolejnego impulsu spadkowego. Jego zasięg może dotrzeć do wartości 16.30 dolarów USD czyli kolejnego wsparcia tygodniowego.

Ponieważ w ostatnim czasie notowania zawierają się w dolnej części wskaźnika Bollingera, toteż środkowa linia tego wskaźnika może wskazywać kolejny szczyt czyli koniec fali wzrostowej. Dziwnym trafem bieżący opór pokrywa się z tą linia.

Wartość oscylatora MACD nie napawa optymizmem, gdyż ujemne wartości sugerują rozwijający się negatywny sentyment do tego instrumentu.

Podsumowując, tak długo jak notowania srebra pozostają w cieniu oporu 17,50 dolarów USD trudno mówić o większych wzrostach. Dopiero przełamanie tej żółtej strefy zmieni sentyment na kolejne dnia a może i tygodnie.

Silver – zjawisko overbalance.  - 2

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk