• Odbierz prezent
Cena srebra zachowała się jak szwajcarski zegarek. Czy kogoś zaskoczyła agresywna reakcja podaży?

We wczorajszej analizie dotyczącej srebra, przedstawiliśmy rejony cenowe, które mogą się okazać potencjalnymi punktami zwrotnymi do rozpoczęcia korekty spadkowej. Okazało się, że rynek miał dokładnie takie samo zdanie na ten temat.

Dobrze znać potencjalne wsparcia i opory

Analiza poziomych linii wsparć i oporów nie jest specjalnie trudną techniką analizy technicznej, ale jak mogliśmy dzisiaj zauważyć, bywa niezwykle skuteczna. Wczoraj wyznaczyliśmy sobie potencjalny opór, po dotknięciu którego cena srebra odbiła się jak od ściany.

srebro 

Wykres: Cena srebra (10 lat)

Zaskoczyć mogła natomiast skala i dynamika spadku, ponieważ w kilka godzin doszło do zjazdu o około 15% od szczytu.

srebro 2 

Wykres: Cena srebra (1 dzień)

Cena srebra- co może się wydarzyć dalej?

Każdy trend będzie przynosił korekty. Wspominaliśmy o tym również wczoraj. Co więcej, im bardziej dynamiczne i mocne są wzrosty, tym potężniejsze i szybsze będą ruchy przeciwne. Obecnie cena srebra bezdyskusyjnie znajduje się w mocnym średnioterminowym trendzie wzrostowym, a dzisiejsze załamanie, z tego punktu widzenia należy traktować jako wyłącznie przerywnik obowiązującej tendencji. Optymalnym miejscem do zajęcia pozycji na wzrosty wydają się okolice 20 dolarów czyli zielony prostokąt z pierwszego wykresu. Po zakończeniu korekty, cena srebra powinna kontynuować podróż na północ, ponieważ wieloletnia formacja dołkowa była klasycznym schematem Wyckoffa.

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk