• Sklep
  • Odbierz prezent
Cena srebra wkrótce powyżej 15$ - szansa na formację podwójnego dna
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na srebrze

W ostatnich tygodniach metale szlachetne zyskują na wartości. Złoto przekroczyło barierę 1240$, a na srebrze również widać zainteresowanie wyższymi poziomami. Co prawda cena srebra jest jeszcze w tyle, biorąc pod uwagę wzrosty na złocie, ale być może dzięki temu stanowi ono teraz lepsza alternatywę?

Patrząc technicznie na wykres interwale D1, na wykresie XAG/USD jest szansa na realizację formacji pochodzącej z klasycznej analizy technicznej - podwójnego dna. Aby do tego doszło, kurs musiałby wybić poziom 14,85. W przypadku wybicia strefy oporu, należy spodziewać się w pierwszej kolejności wzrostu do 15,15, a następnie nawet do 15,64. Wybiegając bardziej w przyszłość, można porównywać nawet potencjalną korektę do poprzedniego ruchu wzrostowego -żółte prostokąty, wcześniej jednak poczekałbym na wybicie poziomu 14,85 i potwierdzenie kierunku wzrostowego.

Wykres 1. SILVER  interwał D1

FXMAG surowce cena srebra wkrótce powyżej 15$ - szansa na formację podwójnego dna srebro silver srebro xag/usd silver 1

 

Na niższym przedziale czasowym - H4, należy wziąć pod uwagę układ harmoniczny wewnętrzny. W tej chwili barierę podażową stanowi strefa 786% - 88.6%. zanegowanie układu nastąpi w momencie wybicia górą wierzchołka X, wtedy też zacznie realizować się scenariusz z podwójnym dołkiem z wyższego interwału czasowego - D1. Czekamy na rozwój sytuacji.

Wykres 2. SILVER  interwał H4

FXMAG surowce cena srebra wkrótce powyżej 15$ - szansa na formację podwójnego dna srebro silver srebro xag/usd silver 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk