• Odbierz prezent
Cena srebra w rejonie potencjalnej realizacji zysków

Z niezwykle ciekawą sytuacją mamy do czynienia na wykresie ceny srebra. Jeśli chodzi o spojrzenie długoterminowe, to wszystko wskazuje na to, iż twarde dno mamy już za sobą, jednak w krótkim terminie istnieje ryzyko, że niebawem pojawią się przejściowe kłopoty.

Cena srebra - sytuacja techniczna

Patrząc na wykres trzymiesięczny, wszystko wygląda idealnie. Mamy do czynienia z ewidentnym trendem wzrostowym, zachowana jest struktura coraz wyższych szczytów oraz dołków, a dodatkowo popyt właśnie przełamuje poziom oporu.

 srebro 1

Wykres 1: Cena srebra (3 miesiące)

Czy to w takim razie idealny moment na kupno srebra?

Warto mieć na uwadze nieco szerszy horyzont oraz fakt w jakim miejscu się znaleźliśmy. Od połowy marca zaliczyliśmy już ponad 50% wzrost, który przerywany był jedynie przystankami. Przez cały ten rajd nie mieliśmy ani jednej większej korekty. Obecnie wkroczyliśmy w rejon, który w przeszłości wielokrotnie aktywował obóz sprzedających. Dodatkowo, niewiele brakuje do równości fal wzrostowych w obecnym trendzie wzrostowym.

 srebro 2

Wykres 2: Cena srebra (1 rok)

Te wszystkie argumenty skłaniają do wzmożonej ostrożności po byczej stronie rynku. Oczywiście nie stanowią one sygnału sprzedaży, jednak warto w najbliższym czasie częściej spoglądać na wykres ceny srebra, w poszukiwaniu potencjalnej struktury rozpoczynającej korektę.

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk