• Odbierz prezent
Cena srebra w górę! Tworzy się mała dywergencja

Po odbiciu od 14 dolarów za uncję srebro kontynuuje wzrosty opisane w ostatnim komentarzu z dnia 31 marca. Trzy kolejne poziomy zaznaczone zieloną poziomą linia, stanowią podstawę do budowania struktury wzrostu.

Cena srebra - 15 dolarów poziomem wsparcia

Cena 15 dolarów pełni taką samą funkcję, jak i 14 USD kilka dni temu. Mały problem pojawia się na oporze 15.50. Wczoraj po raz drugi notowania Srebra zatrzymały się w tym miejscu. Bez pokonania tej strefy trudno mówić o zdyskontowaniu całych marcowych spadków.

Problem ten widoczny jest także na wskaźniku MACD, który nie podąża za aktualnym kursem tego metalu. Tym samym na interwale H4 utworzyła się negatywna dywergencja.

Oscylator RSI pozostaje w fazie wzrostów, docierając do strefy wykupienia. Jest to poważny sygnał ostrzegawczy, ale nie negujący dalszego potencjału na atak na kolejny opór 16 dolarów.

Za mocno podażowy sygnał należałoby uznać przełamanie wsparcia na poziomie 15 dolarów. Ten czerwony obszar, to ostatnie dołki i jednocześnie początek ostatniego impulsu. Spadki poniżej to możliwość rozpoczęcia tworzenia struktury niższych szczytów i niższych dołków.

Przed nami świąteczny długi weekend, który może przynieść kolejne ważne wiadomości z poszczególnych gospodarek. Dlatego przyszłotygodniowe otwarcie potwierdzi, które z powyższych poziomów są kluczowe.

Srebro tworzy małą dywergencję - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk