• Odbierz prezent
Cena srebra podążyła za złotem, które wystrzeliło w górę. Srebro kończy impuls na poziomie marcowej przeceny

Po krótkim przystanku w okolicach 14,50 dolarów srebro zrealizowało silny impuls wzrostowy, zatrzymując się dopiero trzy dolary wyżej. Zmusiło to wskaźnik RSI do wejścia w strefę wykupienia, co nie jest częstym zjawiskiem. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu tego roku i była zapowiedzią dużej przeceny srebra.

Wiadomości rynkowe z mBank

Warto zwrócić uwagę, że opór 17,50 USD jest jednocześnie początkiem serii czarnych świec z pierwszej dekady marca 2020. Podnosi to jego wiarygodność jako miejsca, gdzie podaż może ponownie się uaktywnić.

Widać to już po wczorajszej sesji, która zostawiła duży górny cień na świecy dziennej z ceną High 17,53 USD.

Jest za wcześnie, aby odczytywać to jako zapowiedz zmiany nastawienia do srebra, ale aktualny opór dobrze nadaje się na początek korekty. Poprzednia liczyła ponad 1 dolara, wiec dawne wsparcia 16,50 oraz 16,00 mogą być kolejnym dołkiem.

Historia uczy, że powrót do miejsca, gdzie rozpoczęła się duża przecena jakiegoś instrumentu, może być początkiem podobnej fali spadkowej. Zwykle jest ona łagodniejsza pod względem nachylenia. Jednym z ostatnich przykładów jest kurs euro do franka EUR/CHF. Czas pokaże, czy i tym razem ta teoria się sprawdzi.

Teraz należy skupić się na najbliższych wsparciach, które mogą być trampoliną dla posiadaczy długich pozycji w kolejnej fali wzrostowej.

Srebro kończy impuls na poziomie marcowej przeceny - 1

Notowania srebra

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk