• Odbierz prezent
Cena srebra po 16 dolarów. Do realizacji formacji RGR brakuje tylko przełamania linii szyi

Srebro dużo czasu spędziło w okolicach 14$ potwierdzając tym samym, że to dawne wsparcie nadal jest aktualne. Wielkość wrostów nie jest jeszcze znacząca bo fala ta liczy 2$ i zatrzymała się na geometrycznej równości korekt.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Taki układ nie pozwala zapomnieć,  że ostatnie lata

to wyprzedaż tego towaru, a tym samym prawdopodobieństwo powrotu do ostatnich dołków nadal pozostaje duże. Potwierdzenie takie płynie z oscylatora stochastycznego, który już od kilku tygodni przybiera wartości większe niż 80 punktów sugerując „przegrzanie” wzrostów. Wystarczy jeden tydzień koloru czarnego aby ten wskaźnik wszedł w tendencję spadkową.

MACD dzięki ostatnim wzrostom,

przedostał się na stronę wartości dodatnich, co zdarzyło się pierwszy raz od ponad półtora roku. Warto obserwować to narzędzie analizy technicznej bo w dłuższym okresie może być użyteczne, jeżeli Silver podąży śladem Gold.

Wykres tygodniowy ceny srebra
Wykres tygodniowy ceny srebra

W przypadku gdy opór 16$ okaże się końcem korekty, to litery naniesione na poszczególnych szczytach zaczną nabierać większego znaczenia. Formacja RGR często jest początkiem nowej fali spadkowej. Aby ten scenariusz nabrał realiów, niezbędne jest przełamanie tzw linii szyi, która w tym przypadku przebiega wzrostowo ukośnie.

Oczywistym jest, że lokalny opór 15.80$ oznaczony jako żółta strefa musi skutecznie powstrzymać zapędy posiadaczy długich pozycji.

Wykres dzienny ceny srebra
Wykres dzienny ceny srebra

Spadki sygnalizowane są, przez MACD, który na tym interwale nie potwierdził ostatniego szczytu tworząc negatywna dywergencje. W przypadku, gdy wartość tego wskaźnika spadnie poniżej zera pojawią się trwałe podstawy do powrotu do wsparcia 14$.

Kolejny opór znajduje się blisko 17$, i tam należy patrzeć jeżeli żółta strefa nie zostanie utrzymana w najbliższych dniach.

 

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk