• Odbierz prezent
Cena srebra nie przestaje zyskiwać na wartości! Czy notowania SILVER dopłyną do poziomu 26 dolarów (USD)? - analiza techniczna eksperta
fot. freepik.com

Notowania Silver po naruszeniu wsparcia 22$ nie przestają rosnąć. Po drodze posiadacze długich pozycji uzyskali pomoc od żółtej strefy 23$, która lokalnie także jest wsparciem.

Wiadomości rynkowe z mBank

W piątek cena tego metalu dotarła do oporu 24.80$. Zarówno w bliższej, jak i dalszej przeszłości było to miejsce ważne dla podaży. Kształt świecy z tego dnia, który przypomina formację spadającej gwiazdy, sugeruję, że nie łatwo będzie pokonać to miejsce, pomimo że dzień wczorajszy jest koloru białego, ale nie przełożyło się to na atak na ostatnie maksima. Tym samym 24.80$ pozostaje ważnym oporem na dziennym wykresie Srebra.

Rok temu taka sytuacja zapowiadała spadki o 1$ lub powrót do zielonego wsparcia. Jednym z pierwszych sygnałów zmiany sentymenty będzie przełamanie krótkoterminowej wzrostowej linii trendu. Podobną linię można nanieść na wskaźniku RSI, który zbliża się do strefy wykupienia, co dodatkowo wzmaga przekonanie o korekcie ostatnich wzrostów.

Jeżeli popyt pokonałby miejsce wskazane spadkową strzałką, to wówczas wzrok można będzie skierować w stronę równej wartości 26$.

Drogie Srebro? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk