• Odbierz prezent
Cena srebra może się zapaść! Korekta na rynku SILVER pociągnie kurs surowca poniżej 19 dolarów?

Od wakacji zeszłego roku notowania Silver znajdują się pod wpływem dwóch kluczowych wartości. Od góry ograniczeniem jest opór 30$ za uncje, a wsparciem jest 22$.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jeżeli bieżącą falę spadkowa opiszemy spadkową linią trendu, to widać, że ostanie cztery białe świece można zakwalifikować jako korektę. Pozioma linia umieszczona na cenie 25.20$ to ciekawe miejsce dla podaży. W przeszłości można znaleźć tutaj kilka punktów świadczących o dużej aktywności tej właśnie grupy inwestorów. Ponieważ Srebro tworzy ruch boczny, to potencjalny impuls spadkowy należy odgraniczyć do najbliższego wsparcia.

Układ średnich kroczących,

gdzie zielona MA50 znajduje się powyżej wolniejszej MA200 sugeruje istnienie trendu wzrostowego. Takie założenie nabiera większego sensu, gdy przypomnimy sobie, jak wyglądał wykres do lipca 2020 roku. Spadki były dominującym sentymentem, a ostatnim bastionem jego obrony była wartość 19$. Po szybkim wakacyjnym rajdzie nie udało się jeszcze zamienić tego miejsca z oporu na wsparcie. Popyt skupił się na wspomnianej już wartości 22$, która aktualnie wydaje się być trudnym wsparciem do przełamania.

Wskaźnik relatywnej siły dotknął linii 30 punktów i przełamuje niebieską linię stanowiąca odpowiednik tej znajdującej się na wykresie ceny Silver

Może to być pierwszy znak rosnącej siły popytu, ale do potwierdzenia niezbędne jest wyjście powyżej 25.20$, czy też zielonej średniej kroczącej.

Konsolidacja rządzi się swoimi prawami, a częsta zmiana kierunków ruchu ceny jest tutaj cechą charakterystyczną. Pozostaje wiec obserwacja zachowania tego instrumentu w poszczególnych strefach, gdzie w przeszłości powstały dołki i szczyty.

Srebro obsuwa się na południe.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk