• Odbierz prezent
Cena srebra mocno w górę. Posiadacze krótkich pozycji znowu mają kłopoty

W zeszłym tygodniu doszło do załamania notowań srebra, kiedy to w kilka godzin kurs srebra spadł o 15%. Jednak popyt bardzo szybko się pozbierał, ponieważ ponownie obserwujemy bardzo mocną, wzrostową sesję.

Nie tak prędko…

Wiele osób liczyło na potężne spadki na srebrze. Nie ma się czemu dziwić, skoro wzrosty od połowy marca przekroczyły już 100%. Jednak zupełnie innego zdania jest większość inwestorów. Pomimo spektakularnych wzrostów, wciąż są oni skłonni nabywać srebro po coraz wyższych cenach, a w efekcie notowania ponownie pną się dynamicznie ku górze. Oczywiście ostatni szczyt nie został jeszcze zdobyty, ale póki co, wszystko wskazuje na to, iż jest to jedynie kwestia czasu.

Cena srebra- sytuacja techniczna

O ile z krótkoterminowego punktu widzenia mamy bardzo dużo emocji spowodowanych zmianami na srebrze, o tyle oddalając wykres, sytuacja jest bardzo klarowna. Po długotrwałym procesie akumulacyjnym, przypominającym do złudzenia typowy schemat Wyckoffa, następnie doszło do wybicia górą, które powinno docelowo wynieść cenę srebra znacznie wyżej niż obecnie. Nie oznacza to oczywiście, że po drodze nie dojdzie do mniejszych czy większych korekt. Jednak wydaje się, iż główna tendencja jeszcze przez długi czas będzie skierowana na północ. Dzisiejszy wzrost wynoszący cenę srebra o +4,27% do poziomu 25,37$ wpisuje się w ten scenariusz.

 Wykres: Cena srebra (10 lat)

Wykres: Cena srebra (10 lat)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk