• Odbierz prezent
Cena srebra jest bezpieczna dopóki znajduje się powyżej 26 dolarów
fot. freepik.com

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z tak dużymi ruchami na srebrze, że chcąc ustawić jakiś sensowny poziom obrony, trzeba analizować wykres 10-letni.

Bardzo wyraźne wsparcie na wykresie srebra

W 2011 oraz 2012 roku, kurs srebra pozostawił nam kilka jasnych komunikatów. Chodzi o poziom nieco powyżej 26 dolarów, który wielokrotnie był wtedy testowany od góry i przez długi czas byki wychodziły zwycięsko z tej batalii. Takie miejsca są bardzo pomocne dla każdego tradera, ponieważ gdy jakiś poziom odgrywa kluczową rolę wiele razy, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości historia się powtórzy. Na tym właśnie w skrócie polega strategia poziomych wsparć. Wyszukujemy miejsc z charakterystyczną reakcją cenową i obserwujemy zachowanie graczy rynkowych.

 Wykres 1: Kurs srebra (10 lat)

Wykres 1: Kurs srebra (10 lat)

Długoterminowe wsparcie na srebrze potwierdzone w krótkim terminie

Obecnie mamy jeszcze lepszą sytuację, ponieważ nasze długoterminowe wsparcie na srebrze, jest również potwierdzone w krótkim terminie. Oznacza to, że rynek wciąż reaguje na poziom okolic 26 dolarów. Dzięki temu wiemy, że jego ewentualne trwałe przełamanie, może wywołać lawinę zleceń stop loss. Z kolei dopóki kurs srebra przebywa powyżej tej bariery, byki mają przewagę po swojej stronie.

 Wykres 2: Kurs srebra (1 miesiąc)

Wykres 2: Kurs srebra (1 miesiąc)

Czy złoto to teraz dobra inwestycja?

Jakie są perspektywy dla ceny srebra

Jeżeli pułap 26 dolarów zostanie trwale utrzymany, wtedy zgodnie z obowiązującym trendem, powinniśmy oczekiwać coraz wyższych poziomów kursu srebra, przebijających niedawne szczyty. Jeśli jednak, sprzedający wykazaliby się tak dużą determinacją by złamać wsparcie, wtedy kolejnym przystankiem może się okazać szeroki rejon, oznaczony zielonym prostokątem. Póki co jest to scenariusz mniej prawdopodobny.

Wykres 3: Kurs srebra (20 lat) 

Wykres 3: Kurs srebra (20 lat)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk