• Odbierz prezent
Cena srebra idzie ostro w górę, a do szczytu jeszcze można zgarnąć 100% bez dźwigni

Zapomniane, niechciane, nielubiane, omijane- takimi przymiotnikami można było określać srebro przez ostatnią dekadę. Jednak wszystko się zmieniło, a obecnie mamy do czynienia z szaleństwem zakupów. Dokąd może to doprowadzić kurs srebra?

Cena srebra- aktualna sytuacja

Na srebro zwracaliśmy uwagę już od dłuższego czasu, ponieważ po kilkuletnim trendzie spadkowym, następnie doszło do jeszcze dłuższej konsolidacji. Jest to typowy schemat akumulacyjny Wyckoffa, który dawał bardzo duże prawdopodobieństwa wybicia górą. Rozbijaliśmy go na czynniki pierwsze podczas jednego z Webinarów Forex. Zazwyczaj po tak długim mieleniu w miejscu, następujący po nim ruch jest dynamicznym impulsem. Skoro zakupy zostały zrobione, to nie ma sensu czekać na spóźnialskich, tylko należy odjeżdżać coraz wyżej na północ, zmuszając nowych inwestorów do zakupów po coraz wyższych cenach.

Co może się wydarzyć w przyszłości?

Gdy cena srebra przebiła barierę podażową zlokalizowaną w okolicach 20 dolarów, wtedy otworzyły się dla rynkowych byków potężne możliwości. Najbliższym oporem są dołki z 2011 oraz 2012 roku, jednak nie powinny one stanowić większej przeszkody w dłuższym terminie. Z punktu widzenia technicznego możemy wyznaczyć kilka oporów, jednak docelowo mogą one zostać wszystkie przebite, ponieważ schemat Wyckoffa trwający kilka lat, powinien doprowadzić do nowej hossy. Bardzo optymistyczne przewidywania są zbieżne z tym, co widzimy na złocie. Należy jednak pamiętać, że każdy trend jest przerywany korektami, dlatego i na tych surowcach prędzej czy później one nastąpią.

srebro 

Wykres: Cena srebra (10 lat)

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk