• Odbierz prezent
Cena srebra – dobre miejsce na cofnięcie

Cena srebra w ostatnim czasie wykazuje wyraźną moc. Podskok ceny sprawia wrażenie znaczącej zmiany nastrojów na tym rynku, ale faktycznie na poważne długoterminowe sygnały jeszcze trzeba poczekać. Niemniej kilka wniosków można wyciągnąć.

Analiza srebra – dobre miejsce na cofnięcie - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, Srebro wykres dzienny od 13 listopada 2015 do 31 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Niemal rok trwało,

zanim cena srebra zdołała wykonać ruch między dolnym, a górnym ograniczeniem kanału spadkowego, w jakim się znajdowała w ostatnich latach. Biorąc pod uwagę styl zwyżki można przyjąć, że jest szansa na wyjście górą, ale nie będzie to proste. Po pierwsze, barierą jest wspomniana linia górnego ograniczenia kanału. Po drugie, cena znalazła się w zakresie konsolidacji z początku ubiegłego roku (szary prostokąt). Nie bez znaczenia jest fakt, że aktualne wyceny znajdują się blisko poziomu 16,20, który zatrzymywał wielokrotnie ruchy rynkowe.

Od kilku dni mają miejsce wahania w pobliżu oporu.

Fakt, że cena nie odbiła się szybko i nie zaczęła spadać, można przypisać na korzyść byków. Także wsparcie na poziomie 15,50 jest takim argumentem. Zatem na rynek srebra patrzymy z umiarkowanym optymizmem. Ewentualne cofnięcie będzie odbierane jako korekta wzrostów z tego lata, a tym samym będzie to okazja do poszukiwania sygnałów do zagrania na zwyżkę z celem przynajmniej testu tegorocznych maksimów.


Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk