• Odbierz prezent
Cena ropy WTI zakończyła korektę. Ile dolarów trzeba zapłacić dziś za baryłkę?

Ropa WTI zbliżyła się do marcowej luki, ale jednak nie udało się jej „zamknąć”. Może to motywować popyt do kontynuacji wzrostów na tym instrumencie.

Jeżeli cena 34.50 była jednym z ostatnich oporów, a jednocześnie szczytem, to czerwcowa przecena z dołkiem na tym samym poziomie zamienia go we wsparcie. Miejsce to dodatkowo potwierdzone jest dwoma różnymi miarami Fibonacciego. Mierzenie kierunkowe o wartości 100%, czyli bezpośrednie porównanie spadkowych korekt, jest dobrym sygnałem na kontynuacje trendu. Na wsparciu 34.50 można także znaleźć wartość 61.8% jako mierzenie kontratakujące ostatniego impulsu wzrostowego.

Założy więc, że spadki od 8 czerwca są korektą. W trakcie jej tworzenia powstała żółta strefa dzieląca ją na pół. Cena 37.40, bo o niej jest ten wywód, przez chwile stawiała opór, ale we wtorek notowania przełamały to ograniczenie dla wzrostów i teraz widoczny jest retest.

Jest to zaproszenie do ataku na ostatni szczyt a może nawet domknięcie luki. Warunkiem koniecznym jest, aby notowania WTI nie spadły poniżej tego lokalnego wsparcia.

Jedyny problem, jaki widzę, to czas który płynie, czyli struktura korekcyjna rozbudowuje się w bok bez wyraźnej chęci utworzenie impulsu. Być może cierpliwość będzie tutaj kluczowa i wynagrodzi czekanie.

Rosnący wskaźnik RSI potwierdza nastawienie wzrostowe do tego surowca na interwale H4. Dlatego zadaniem na dziś dla posiadaczy długich pozycji jest obrona żółtego wsparcia 37.40. W przeciwnym wypadku wartość WTI może powrócić w okolice dziennego wsparcia 34.50.

WTI zakończyło korektę - 1

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk