• Odbierz prezent
Cena ropy WTI w konsolidacji - w  którą stronę wybije kurs?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na ropie WTI

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy cena ropy spadła z poziomów powyżej 75$ do 50$. Czy to już najwyższy czas na korektę? Niekoniecznie. Co prawda rynek wykonał bardzo silny swing spadkowy, jednak jak na razie brakuje sygnałów popytowych. Co musi się stać żeby na ropie doszło chociaż do koreky wzrostowej? Zobaczmy jak wygląda wykres tego surowca.

Patrząc na interwał H1 w oddaleniu, notowania ropy WTI znajdują się właśnie w konsolidacji. Ruch boczny zwęża się, dlatego niewykluczone, że jeszcze w tym roku zobaczymy wybicie w jedną ze stron. Formacja jaka w tej chwili się rysuje, to klasyczny trójkąt, a ponieważ znajdujemy się w trendzie spadkowym, racjonalnym podejściem byłoby oczekiwanie wybicia dołem. Z drugiej strony, wybicie górą, może doprowadzić do silnej korekty wzrostowej, której od dawna na ropie nie było. Osobiście uważam, że oba scenariusze są równie prawdopodobne, dlatego należy uważnie obserwować notowania. Jeżeli kurs zdoła wybić się powyżej poziomu 54,60$, oczekiwałbym wzrostów nawet do 60$ za baryłkę. W przypadku jednak kontynuacji trendu spadkowego , kolejnymi celami dla strony podażowej są nawet 45,80$ oraz 43,80$, gdzie wypadają ostatnie ważne dołki.

Wykres 1. OIL WTI interwał H1

FXMAG surowce cena ropy wti w konsolidacji - w  którą stronę wybije kurs? ropa naftowa (wti) wti oil.wti ropa naftowa ropa wti oil 1

Wykres 2. OIL WTI interwał D1

FXMAG surowce cena ropy wti w konsolidacji - w  którą stronę wybije kurs? ropa naftowa (wti) wti oil.wti ropa naftowa ropa wti oil 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk