Advertisement
  • Odbierz prezent
Cena ropy WTI - konsolidacji ciąg dalszy
Z artykułu dowiesz się:

- gdzie znajduje się opór na wykresie ropy WTI,

- czy pułap 50$ na WTI jest możliwy do osiągnięcia.

Opór 41.40$ na ropie WTI ma się dobrze, o czym przypomina kolejne odbicie od tego poziomu.

Wiadomości rynkowe z mBank

W konsekwencji wartość tego surowca obsunęła się na południe, zmierzając do podstawy ruchu konsolidacyjnego.

Wskaźnik stochastyczny w poprzednich dwóch przypadkach, kiedy testowane było wsparcie 36$, przyjmował niskie wartości. Nie inaczej jest, teraz kiedy brakuje 9 punktów, aby ten oscylator dotknął zera. Dodatkowo widoczne jest przecięcie się obu linii wskaźnika w strefie wyprzedania, co sugeruje, że popyt ma szanse na kolejny atak na ww. opór.

Tak długo, jak jedna z tych cen nie zostanie pokonana, to żółty prostokąt pozostanie na wykresie, opisując zachowanie ceny z ostatnich tygodni.

Warto dodać, że kontynuacja rozpoczętego ruchu spadkowego na początku września, może sprowadzić notowania WTI do niższych wsparć. Jednym z nich jest cena 31$. Aby wyznaczyć kolejne, należy sięgnąć do dołków z okresu marzec-kwiecień tego roku.

Potencjalne wyjście górą z „prostokątu” to zaproszenie, aby skierować się w stronę 50$.

WTi - konsolidacji ciąg dalszy - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk