• Sklep
  • Odbierz prezent
Cena ropy WTI do końca roku - czy zobaczymy wybicie z konsolidacji?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytaucja techniczna na ropie WTI

Cena ropy WTI balansuje od kilkunastu sesji w przedziale 50,50 do 53,50$ za baryłkę. Z dnia na dzień zmienność jest mniejsza, rynek nie ma siły ani wykonać koreky wzrostowej ani kontynuować tendencja zapoczątkowanej w październiku tego roku. Przypomnijmy, że ropa przeceniła się ponad 30% od początku października bieżącego roku.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale czasowym - D1, może tworzyć się formacja pochodząca z klasycznej analizy technicznej - trójkąt. Zgodnie z metodologią należałoby oczekiwać wybicia dołem, znajdujemy się bowiem w trendzie spadkowym. Z drugiej strony, jeżeli rynek zdołałby wybić górne ograniczenie trójkąta, a następnie ostatnie lokalne szczyty, korekta wzrostowa po tak silnym spadku, również mogłaby być dynamiczna i mieć spory zasięg. Sytuacje jest więc ciekawą, i napewno w końcówce roku, bądź na początku stycznia warto bacznie przyglądać się notowaniom tego surowca. Ewentualne wybicie zarówno w jedną, jak i drugą stronę może dać okazję do zajęcia pozycji w średnim terminie.

Wykres 1. OIL WTI interwał D1

FXMAG surowce cena ropy wti do końca roku - czy zobaczymy wybicie z konsolidacji? ropa naftowa (wti) wti oil.wti ropa wti cena ropy ropa naftowa 1

 

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy - H4, tutaj należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na linie poprowadzone po ostatnich szczytach i dołkach. Gdyby doszło do ich wybicia, kolejnymi ważnymi miejscami będą zaznaczone na poniższym screenie strefy. Wsparcie znajduje się przy 49,50$, a opór przy 54,20.

Wykres 2. OIL WTI interwał H4

FXMAG surowce cena ropy wti do końca roku - czy zobaczymy wybicie z konsolidacji? ropa naftowa (wti) wti oil.wti ropa wti cena ropy ropa naftowa 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk