• Odbierz prezent
Cena ropy typu WTI rośnie w oczach. Wzrosty solidne, co jednak najważniejsze - niezagrożone!
fot. freepik.com

Ropa WTI porusza się podobnym kursem, jak to jest w przypadku ropy Brent. W ostatnich dniach widoczna jest korekta na czarnym złocie i dziś po raz kolejny testowana jest strefa 64$. Tego typu reakcja w ciagu trzech dni sugeruje, że posiadacze długich pozycji planują kontynuować trend wzrostowy. Powyższe wsparcie daje się potwierdzić, korzystając z kierunkowego mierzenia Fibonacciego. Zjawisko równości korekt jest ważnym sygnałem dla inwestorów, dlatego upór popytu w tym miejscu trudno nazwać przypadkowym.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wsparcie 64$ nie jest jedynym ważnym miejscem na godzinowym wykresie. O dolara niżej znajduje się kolejna linia FE100, wskazująca na równość korekt. Tym razem bazą do wyliczeń były spadki z okresu 20-22 kwietnia. Są one dłuższe od ostatniego ruchu wtórnego, stąd powstał drugi punkt odniesienia do kształtowania wzrostowej struktury.

Upraszczając powyższe, przestrzeń pomiędzy 63 a 64$ można potraktować jako ostatnią linię obrony dla kontynuacji impulsu wzrostowego, zapoczątkowanego na dołku 57.50$ a zaznaczonego czerwonym prostokątem.

Ponieważ oczekiwanie na atak na opór 66.50 przedłuża się, to wskaźnik MACD podjął śmiałą próbę przekroczenia linii „zero” od góry, co sugeruje przewagę podaży na tym interwale.

Być może jest to chwilowe zjawisko, podobnie jak to miało miejsce pod koniec kwietnia. Jeżeli tak, to warto pamiętać o obu wsparciach wynikających z kierunkowego mierzenia Fibonacciego.

Na zakończenie zwrócę Państwa uwagę na czarną linię trendu wzrostowego. Porusza się ona w lekkim oddaleniu od ostatnich swingów, ale jest ważnym elementem analizy zakładającym istnienie trendu wzrostowego na tym instrumencie.

Niezagrożone wzrosty na WTI - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk