• Odbierz prezent
Ropa naftowa WTI to najlepszy instrument do daytradingu?

Po tym jak na początku roku mieliśmy do czynienia z prawdziwym trzęsieniem ziemi na rynku ropy naftowej WTI, a następnie z bardzo dynamicznym odbiciem notowań, tak później zaczęło tu wiać nudą. Jednak w ostatnim czasie ropa naftowa daje kolejne możliwości spekulacyjne. Tym razem rewelacyjnie nadaje się do handlowania w ciągu jednej sesji czyli tak zwanego daytradingu.

Na czym polega daytrading?

Daytrading to strategia polegająca na otwieraniu i zamykaniu pozycji tego samego dnia. Jej niewątpliwym atutem jest brak ryzyka spowodowanego ewentualnymi lukami cenowymi wynikającymi z zaskakujących wiadomości po zakończeniu sesji. Najczęściej do takich zdarzeń dochodzi podczas weekendowej przerwy, o czym doskonale przekonali się inwestorzy mający otwarte długie pozycje w pierwszej połowie marca, kiedy to doszło w poniedziałek do luki bessy wynoszącej około -30%. Po stronie mankamentów daytradingu należałoby wymienić przede wszystkim stosunkowo ciasne stop lossy, ponieważ muszą one utrzymywać racjonalny stosunek potencjalnego zysku do ryzyka. W efekcie bardzo często będziemy wylatywać z rynku, po czym ten pójdzie w przewidywanym przez nas kierunku.

Czy ropa naftowa WTI nadaje się do daytradingu?

Idealnym instrumentem do ekstremalnie krótkoterminowych inwestycji, które w tym przypadku powinny być określane mianem typowych spekulacji, była kiedyś kryptowaluta bitcoin. Jej dzienna zmienność potrafiła dochodzić nawet do 10%. Niestety, tamte czasy to już zamierzchła przeszłość, natomiast w ostatnich dniach bardzo duże ruchy prezentuje ropa naftowa. Choć wczorajsze notowania nie były pod tym względem imponujące, bo dzienna zmiana wyniosła jedynie -1,77%, to kilka wcześniejszych sesji już tak: +3,70%, +5,86%, -4,31%.

 Wykres 1: Notowania ropy naftowej (7 października 2020 roku)

Wykres 1: Notowania ropy naftowej (7 października 2020 roku)

 Wykres 2: Notowania ropy naftowej (6 października 2020 roku)

Wykres 2: Notowania ropy naftowej (6 października 2020 roku)

 Wykres 3: Notowania ropy naftowej (5 października 2020 roku)

Wykres 3: Notowania ropy naftowej (5 października 2020 roku)

 Wykres 4: Notowania ropy naftowej (2 października 2020 roku)

Wykres 4: Notowania ropy naftowej (2 października 2020 roku)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk