• Odbierz prezent
Cena ropy odbija. Kurs WTI oscyluje wokół 67,5 dolara za baryłkę, natomiast typ BRENT to poziomy 64 USD
fot. freepik.com

Notowania ropy naftowej lekko odbijają po dwóch z rzędu spadkowych sesjach. W odrabianiu strat nie pomaga jednak wzrost wielkości zapasów surowca w amerykańskich magazynach oraz nieco mocniejszy dolar.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować! 

Kontrakty futures na indeksy bez swapów! 
DAX30, DAX40, S&P500, WIG20 0,00 PLN SWAP
Spready na:
EUR/USD - 0,8 pipsa,
- DAX - 0,9 pkt,
- złoto - 0,15 dolara

 

Ceny kontraktów na ropę wychodzą nad kreskę i próbują przerwać serię spadków

Na niekorzyść byków wpływa fakt, że na rynku brakuje krótkoterminowych sygnałów wzrostowych. Niezmiennie jednak w średnim i długim terminie perspektywy kursu rysują się optymistycznie, na co w dużej mierze wpływają zapowiedzi szybszego tempa szczepień populacyjnych.

Wtorek przyniósł jednak nieco rozczarowujące informacje dane o zmianie wielkości zapasów surowca w USA

Zdaniem API w amerykańskich magazynach przybyło 7,3 mln baryłek ropy naftowej. Jeśli raport DOE potwierdzi szacunki, będziemy świadkami trzeciego z rzędu wzrostu zapasów. Nic jednak nie wskazuje, aby miał się powtórzyć wynik z ubiegłego tygodnia, kiedy w USA przybyło 21 mln baryłek ropy.

Inwestorzy na rynku ropy naftowej spokojnie wyczekują na poprawę sytuacji w realnej gospodarce,

a ich uwaga skupia się na utrzymywaniu wysokich poziomów. W powstrzymaniu spadków pomaga w środę linia dwustu sesyjnej średniej kroczącej, która ustanowiła pierwszą linię wsparcia dla notowań ropy WTI. Cena benchmarku znajduje się na poziomie 64 USD i jest o 0,4 proc. wyższa od ceny zamknięcia kwotowań z wtorku. Podobnie zyskuje ropa Brent, a jej cena oscyluje wokół 67,5 USD za baryłkę.

Cena ropy odbija. Kurs WTI oscyluje wokół 67,5 dolara za baryłkę, natomiast typ BRENT to poziomy 64 USD - 1

Notowania OILWTI, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk