• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej wybrała kierunek. Jak wysoko może dojść kurs ropy naftowej WTI?

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia na ropie naftowej WTI z męczącą konsolidacją. Jednak popyt zdołał przedrzeć się przez jej górne ograniczenie. Jak dalej może się zachować cena ropy naftowej?

Sytuacja na rynku ropy naftowej

Po tym jak 15 kwietnia 2020 roku doszło to historycznych rekordów zapasów ropy naftowej wynoszących 19,248 mln, następnie z tygodnia na tydzień mieliśmy do czynienia ze zmniejszaniem się tej ilości. Najświeższe dane jakie otrzymaliśmy ze Stanów Zjednoczonych przedstawiły zaskakujące wyniki – zapasy ropy naftowej WTI w USA zeszły poniżej zera.

Ograniczenie ilości musiało doprowadzić do wzrostu ceny ropy naftowej

Zmniejszająca się systematycznie dostępność surowca, spowodowała wzrost ceny ropy naftowej WTI. W efekcie mamy do czynienia z wybiciem górnego ograniczenia zarówno małej jak i dużej konsolidacji.

 ropa naftowa 1

Wykres ropy naftowej WTI (10 dni)

Jest to bardzo pozytywne wydarzenie z punktu widzenia rynkowych byków na rynku ropy naftowej WTI.

Jak dalej może się zachować kurs ropy naftowej?

Kolejnym zadaniem dla rynkowych byków jest trwałe osiągnięcie poziomu 30 dolarów za baryłkę. Jeśli kurs ropy naftowej zdołałby się tam przedrzeć, wtedy kolejnym targetem dla ceny ropy naftowej WTI powinien być zakres luki cenowej. Będzie on stanowił bardzo poważną barierę podażową. Niedźwiedzie z kolei będą zdeterminowane, by sprowadzić kurs ropy naftowej poniżej wsparcia zaznaczonego zieloną linią. Jeśli cena ropy naftowej spadnie poniżej tego poziomu, wtedy znacząco zmniejszy się prawdopodobieństwo rozegrania pozytywnych scenariuszy rynkowych.

ropa naftowa 2

Wykres ropy naftowej WTI (3 miesiące)

Notowania: OIL.WTI

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk