• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej WTI w kluczowym miejscu. Rynkowe byki podejmują próbę obrony wsparcia. Co jeśli im się nie uda ?

Przedłużenie zmniejszonego wydobycia ropy naftowej przez kartel OPEC+ świadczące o słabym popycie na ten surowiec, miliony Amerykanów siedzących w domach z gigantycznymi zasiłkami dla bezrobotnych oraz ryzyko drugiej fali pandemii koronawirusa, to mieszkanka wybuchowa, z którą mierzy się cena ropy naftowej. Czego możemy się spodziewać po notowaniach czarnego złota w przyszłości?

Cena ropy naftowej WTI

Notowania ropy naftowej znalazły się dzisiaj w kluczowym miejscu z punktu widzenia krótkoterminowego. Aby móc liczyć na szybką kontynuację wzrostów, rynkowe byki nie powinny dopuścić, aby cena ropy naftowej WTI, trwale przebiła w dół wsparcie, zaznaczone na wykresie zieloną linią.

ropa naftowa WTI 

Wykres: Cena ropy naftowej WTI (1 miesiąc)

Zrealizowany został zasięg wynikający z formacji podwójnego szczytu, dlatego biorąc pod uwagę opisywane wcześniej wsparcie, jest to dobre miejsce do odbicia. Cena ropy naftowej WTI ma szansę  ponownie zacząć się umacniać, jednak należy zachować szczególną ostrożność po długiej stronie rynku, ponieważ jak wiemy, formacja podwójnego szczytu, zgodnie z analizą techniczną, zapowiada odwrócenie trendu. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie zwiększone prawdopodobieństwo, a nie gwarancja.

ropa 2 

Wykres: Podwójny szczyt na ropie naftowej WTI (1 miesiąc)

Spoglądając z szerszej perspektywy, mamy za sobą bardzo imponujący ruch wzrostowy, dlatego coraz bardziej rośnie ryzyko co najmniej większej korekty ostatnich dokonań byków. Kluczowy poziom z punktu widzenia średnioterminowego, zaznaczony został na wykresie zielonym prostokątem. Tej strefy wsparć kupujący powinni bronić z ogromną determinacją.

 ropa 3

Wykres: Cena ropy naftowej WTI (5 miesięcy)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk