• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej WTI ostro w dół. Ropa naftowa spada już o 7%. Co dalej?

Oprócz sporej nerwowości na giełdach akcji, do zawirowań dochodzi również na rynku ropy naftowej WTI. Po bardzo udanych 2 miesiącach, mamy dzisiaj do czynienia z dynamiczną przeceną.

Sytuacja na rynku ropy naftowej WTI

Spadki na giełdach sprawiają, że inwestorzy obawiają się o możliwą drugą falę paniki, a może i drugi atak pandemii koronawirusa. Pamiętamy do jak dramatycznych spadków doszło w tym roku na czarnym złocie, gdzie cena ropy naftowej spadła około 40 dolarów poniżej zera. Obawy dodatkowo podsyciła niedawna decyzja o przedłużeniu o miesiąc zmniejszonego wydobycia surowca. Jak pamiętamy, redukacja ta została ustalona na poziomie niemalże 10 milinów baryłek dziennie, a dokładnie 9,7 mln. Taki komunikat mógł zostać zinterpretowany jako brak odbudowy popytu na zadowalającym poziomie. Jeżeli do tego dodalibyśmy wznowienie kłopotów w światowej gospodarce, to mamy gotową receptę na załamanie ceny ropy naftowej. Dodatkowo, otrzymaliśmy wczoraj informację, że w Stanach Zjednoczonych przybyło w ciągu tygodnia kolejne 5,720 mln baryłek nowych zapasów.

Cena ropy naftowej WTI

Większość rynków ryzykownych reaguje dzisiaj bardzo nerwowo. W efekcie takiej sytuacji, obserwujemy bardzo mocny spadek ceny ropy naftowej WTI, który obecnie wynosi około -7%, a obecna wycena ponownie znalazła się poniżej poziomu 37 dolarów za baryłkę.

ropa WTI 1 

Wykres: Cena ropy naftowej WTI (1 dzień)

Bardzo ważną strefą z punktu widzenia rynkowych byków będzie zakres rozpoczynający się na poziomie 34 dolarów i kończący nieco poniżej 32 dolarów. Ta zapora popytowa nie powinna zostać trwale pokonana, aby kupujący nadal mieli na rynku przewagę z punktu widzenia analizy technicznej.

ropa WTI 2 

Wykres: Cena ropy naftowej WTI (1 miesiąc)

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk