• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej wraca do trendu. Czego możemy spodziewać się po notowaniach wykresu BRENT ​w najbliższym czasie?

Ropa Brent długo pozostawała w ruchu bocznym po wyhamowaniu spadków na wsparciu 61$. Poziom ten ma dobre uzasadnienie, aby zatrzymać przecenę czarnego złota. W ramach rocznych wzrostów jest tylko jedna korekta z jesieni ubiegłego roku. Marzec to podobny ruch, a nawet identyczny pod względem osi pionowej wykresu ceny. Kierunkowe mierzenie Fibonacciego wskazuje, że oba spadkowe swingi liczą po 10$.

Wiadomości rynkowe z mBank

Naturalną konsekwencją spadków w trendzie wzrostowym jest impuls wzrostowy. Po wyjściu górą z konsolidacji zaznaczonej kolorem żółtym białe świece ewidentnie przyspieszyły. Lokalny opór 65$ teraz może zamienić się we wsparcie. Poziom 67$ jest ciekawym miejscem na zatrzymanie wzrostów na krótki okres. Pod koniec lutego to z tego miejsca rozpoczęła się czterodniowa korekta.

Wskaźnik RSI pozostaje w neutralnym obszarze, co jest efektem spadku zmienności w ostatnim okresie. Nie pozostaje nic innego jak pozostawić go, aby potwierdził bieżące wzrosty wartości Brent, lub wskazał na ich przegrzanie.

MACD od dwóch sesji jest w obszarze wartości dodatnich, to dobry sygnał dla popytu, którego celem jest nowy szczyt, czyli dotarcie powyżej 71$ za baryłkę.

Za porażkę posiadacze długich pozycji będą musieli uznać sytuacje, jeżeli notowania tego surowca powrócą do żółtego prostokąta.

Ropa wraca do trendu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk