• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej utknęła w konsolidacji. Co dalej może się wydarzyć na ropie naftowej WTI?

Cena ropy naftowej ma za sobą bardzo ładny rajd wzrostowy trwający od końca kwietnia. Jednak co może się wydarzyć dalej?

Sytuacja na rynku ropy naftowej

Cena ropy naftowej zaliczyła od początku roku najpierw spektakularny spadek z okolic 70 dolarów za baryłkę nawet do wartości ujemnych. Następnie w ciągu miesiąca cena ropy naftowej znalazła się na poziomie 25 dolarów. W tym momencie cena ropy naftowej WTI wynosi 24,75 dolara z baryłkę. Czy jest szansa na kontynuację ruchu wzrostowego, czy mieliśmy jedynie do czynienia z odbiciem tak zwanego „zdechłego kota” i należy się spodziewać, że cena ropy ponownie zacznie zniżkować? Oczywiście ogromne znaczenie w tej kwestii będzie miała sytuacja globalnej gospodarki. Poszczególne państwa rozpoczęły już proces rozruchu, natomiast póki co nie ma mowy o powrocie do sytuacji sprzed pandemii koronawirusa. Bez zwiększenia popytu ciężko będzie by cena ropy naftowej rosła długoterminowo.

Jak wygląda cena ropy naftowej z punktu widzenia analizy technicznej?

Cena ropy naftowej WTI po utworzeniu podwójnego dna, następnie rozpoczęła zwyżkę. Obecnie został już w pełni zrealizowany zasięg tej formacji.

 ropa naftowa 1

Wykres ropy naftowej WTI (1 miesiąc)

W średnim terminie mamy do czynienia ze wsparciem na poziomie 20 dolarów za baryłkę oraz  strefę oporową znajdującym się w okolicach 30 dolarów za baryłkę.

ropa naftowa 2 

Wykres ropy naftowej WTI (3 miesiące)

Gdy kurs ropy naftowej WTI przełamie, którąś z tych zapór, wtedy powinno dojść do wykreowania kolejnego ruchu impulsowego.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk