• Odbierz prezent
Cena ropy naftowej. Ponownie 43USD decydują o przyszłości ropy Brent
Z artykułu dowiesz się:

- po ile notowana jest ropa naftowa 

- jak kształtuje się wykres cen ropy 

Ropa Brent w szybkim tempie przełamała spadkowa linie trendu. Wcześniej notowania tego surowca wyhamowały na równości fal spadkowych, co nałożyło się ze wsparciem wyższego rzędu 37$. Żółta strefa 43$ w przeszłości pełniła kluczową funkcję. Najpierw był to opór, który w okresie wakacji zdawał się nie do pokonania. Potem w miesiącach wrzesień i październik to podaż broniła go dzielnie, zostawiając serię szczytów w tym miejscu. Teraz wystarczyło przeciągnąć ten prostokąt, aby móc zinterpretować, kto aktualnie dominuje na tym instrumencie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Notowania od kilku dni znajdują się powyżej 43$, co jest zaproszeniem do ataku na opór 45.40$ lub nawet utworzenie nowego szczytu. W obu wariantach zakładamy, że ostanie dołki są końcami korekt, a białe świece będą tego konsekwencją.

Wskaźnik MACD znacząco wytracił impet i porusza się poziomo. Fakt, że pozostaje po stronie wartości, dodatnich potwierdza wzrostowy sentyment na ropie. Nie inaczej jest z analizą średniej kroczącej MA50. Cena znajduje się powyżej tej czerwonej linii i dopóki się to nie zmieni, to trudno doszukiwać się potencjału na przełamanie wsparcia 43$. W poprzednich analizach wskazywałem, że opór wyższego rzędu znajduje się w okolicach 50$. Być może wkrótce będziemy świadkami fali wzrostowej, która sięgnie tej ceny. Jednak z tym należy poczekać i dokładniej przeanalizować interwał D1 i tygodniowy.

Ponownie 43$ decydują o przyszłości ropy Brent - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk