• Odbierz prezent
Cena ropy mocno spada. Duża zmienność ceny gazu ziemnego. Miedź nadal tania

Miniony tydzień na rynku ropy naftowej przyniósł zdecydowaną przewagę strony podażowej, w wyniku czego cena tego surowca, zarówno gatunku Brent, jak i WTI, spadła do najniższego poziomu od miesiąca.


Cena ropy mocno spada

Presję na spadek cen ropy naftowej wywołały informacje o zaskakującym wzroście zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowany w raporcie Departamentu Energii. Dodatkowo, poprawiły się perspektywy globalnej produkcji ropy naftowej, w tym także produkcji w Iranie, która mimo amerykańskich sankcji najprawdopodobniej nie spadnie do zera.


Gaz ziemny w minionym tygodniu

Notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych w minionym tygodniu cechowały się dużą zmiennością. Po raz kolejny dotarły one do okolic 3,30 USD za mln BTU, jednak znów nie udało się tego poziomu przebić, a wręcz bariera ta posłużyła za bazę do spadków.


Jak wypadła w ostatnim tygodniu miedź?

W minionym tygodniu notowania miedzi systematycznie spadały. Niskim cenom tego metalu sprzyjał powrót do siły amerykańskiego dolara, a także utrzymujący się konflikt handlowy na linii USA-Chiny. W piątek pojawiły się rozczarowujące dane makroekonomiczne w Chinach dotyczące dynamiki PKB w II kw. br., a także produkcji przemysłowej. Jednocześnie, władze Chin zapowiedziały pomoc dla firm mających problemy z płynnością.


Cena złota w konsolidacji

Notowania złota w minionym tygodniu poruszały się w konsolidacji w okolicach 1220- 1230 USD za uncję. Tym samym, cena kruszcu wyhamowała zwyżkę z wcześniejszego tygodnia, ale jednocześnie pokazała siłę, ponieważ nie spadała nawet w obliczu rosnącej wartości amerykańskiego dolara. Na rynku srebra obserwowana była również konsolidacja, w przypadku tego kruszcu ceny pozostawały w okolicach 14,50-14,70 USD za uncję.


Platyna i pallad

Cena platyny w minionym tygodniu osunęła się delikatnie w dół, schodząc poniżej poziomu 830 USD za uncję. Z kolei notowania palladu zakończyły tydzień w miarę neutralnie w okolicach 1080 USD za uncję.

Nota prawna

Notowania: GAZ ZIEMNY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NATGASUSD/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk