• Odbierz prezent
Cena ropy Brent tworzy formację klina. Ile dolarów USD trzeba zapłacić za baryłkę?

Zmienność na ropie Brent spadła do jednych z najniższych wartości. Ostatni podobny przypadek, kiedy ATR był w okolicach 1 dolara, miał miejsce w czwartym kwartale ubiegłego roku, co było zapowiedzią ogromnych spadków na tym surowcu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Notowania zbliżył się do ceny 45 dolarów, czyli poziomu gdzie w marcu tego roku pojawiła się duża luka spadkowa. Kształt wykresu podobny jest do formacji klina. W wybranych przypadkach możne to być formacja odwrócenia aktualnej tendencji. Szczególnie znawcy teorii fal Elliotta mogą zinterpretować aktualną sytuację na Brent, jako zapowiedz powrotu do najbliższego wsparcie.

Na interwale dziennym pozostaje mim żółta strefa 36 USD.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem generują różne sygnały. Stochastic już trzykrotnie próbował opuścić strefę wykupienia, jednak nie wygenerowało to większej serii czarnych świec.

RSI ze względu na małą zmienność porusza się poziomo, choć blisko strefy wykupienia. Jedyne co można z niego wyczytać to utrzymanie się we wzrostowej tendencji. Przełamanie zielonej linii trendu mogłoby być zapowiedzią zmiany aktualnego sentymentu.

Podsumowując, odbicie od oporu 44 dolarów, gdzie znajduje się 50% zniesienie Fibonacciego, to zaproszenie do rozbudowania korekty. Szczególnie w przypadku zamknięcia marcowej luki, taki wariant nabiera większego znaczenia.

Jeżeli opór nie wytrzyma i zostanie przełamany, to kolejnym przystankiem może być równy poziom 50$.

Brent tworzy formację klina - 1

Notowania: ROPA NAFTOWA (BRENT)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKOIL/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk